Uchwała podjęta. To koniec szkoły w Łyczanej

Podczas wczorajszej sesji Rady Gminy Korzenna zapadła ostateczna decyzja w sprawie szkoły w Łyczanej. Dziesięciu rajców głosowało za jej zamknięciem. Dwóch wstrzymało się od głosu. Niewielka, ponad 100-letnia placówka będzie funkcjonować tylko do 31 sierpnia.

Przeprowadzone wczoraj głosowanie było właściwie tylko formalnością. Już w lutym radni zaaprobowali pomysł likwidacji szkoły. Wcześniej takie samo stanowisko przyjęła większość mieszkańców Łyczanej podczas zebrania wiejskiego. Plany zamknięcia placówki zyskały też pozytywną opinię Kuratorium Oświaty. Nie pomógł nawet skierowany do instytucji list, podpisany przez 67 osób, w którym przytoczono liczne argumenty przemawiające za dalszym działaniem szkoły.

Zwolennicy zamknięcia podstawówki tłumaczyli swoją decyzję względami demograficznymi oraz złym stanem technicznym drewnianego budynku. Już teraz 2/3 dzieci należących do łyczańskiego obwodu szkolnego uczęszcza do znacznie większej placówki w Korzennej. W szkole w Łyczanej uczy się zaledwie 14 uczniów w klasach szkoły podstawowej i 9 dzieci w oddziale przedszkolnym.

Obszerny artykuł na ten temat znaleźć można TUTAJ.

– Konsekwencją decyzji Rady Gminy będzie także zmiana obwodu szkolnego dla dzieci należącej dotychczas do obwodu szkoły w Łyczanej. Od września będą one należały do obwodu szkoły w Korzennej, do której będą dowożone szkolnym autobusem – informuje Urząd Gminy Korzenna.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.