Dąbrowa: wygrali mistrzostwa świata w myciu rąk. W nagrodę odwiedził ich Kazimierz Mazur [ZDJĘCIA, FILM]

Dzieciaki z Niepublicznego Przedszkola "Tęcza" w Dąbrowej zostały mistrzami świata... w myciu rąk. W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "mistrzostwa świata w myciu rąk" przedszkolaki nagrały filmik, którym urzekły wszystkich i zwyciężyły konkurs. Poza zdobyciem mistrzowskiego tytułu, w nagrodę odwiedził ich też znany aktor filmowy i teatralny Kazimierz Mazur.

WSB2020

Celem mistrzostw świata w myciu rąk jest przede wszystkim przekazanie dzieciakom wiedzy na temat higieny oraz uświadomienie im jaki ma ona wpływ na ich zdrowie i dobre samopoczucie. Ambasadorem kampanii jest Kazimierz Mazur - aktor teatralny i filmowy, który prywatnie również jest tatą i wie, jak to jest z myciem rąk u dzieci.

Spośród wielu uczestników konkursu to właśnie przedszkolaki z Sądecczyzny wykazały się największą kreatywnością. Filmik w którym pokazują swoje zmagania z zarazkami, które zaatakowały ich rączki okazał się być najlepszym spośród wszystkich zgłoszonych i dlatego to właśnie to nich powędrował zaszczytny tytuł mistrzowski.

Ogromnym wyróżnieniem dla nich było również zajęcia edukacyjne z Kazimierzem Mazurem. Podczas spotkania dzieciaki wzięły także udział w prostym eksperymencie z wykorzystaniem lampy UV i proszku detektywistycznego, dzięki czemu mogli się przekonać jak wiele zarazków może znajdować się ich rączkach, gdy się ich nie myje.

Dzieciaki prawdopodobnie wezmą również udział w przygotowywanym spocie reklamowym dotyczącym kampanii.

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.