Gmina Łukowica. Uchodźcom nie grozi bezdomność. Ekspresowo udało się znaleźć dla nich nowy dom

Gmina Łukowica. Uchodźcom nie grozi bezdomność. Ekspresowo udało się znaleźć dla nich nowy dom

uchodźcy, relokacja, gmina Łukowica

Sezon turystyczny zbliża się wielkimi krokami. W niektórych  pensjonatach potrzeba relokacji uchodźców pojawiła się już teraz przed weekendem majowym, gdyż do ośrodków przyjeżdżają turyści. W gminie Łukowica wójt musiał znaleźć miejsce dla 18 uchodźców.

Łącznie w gminie Łukowica przyjęto 100 uchodźców wojennych z Ukrainy. Przebywają m.in. w dwóch gospodarstwach agroturystycznych. Do jednego z nich na weekend majowy przyjadą turyści i do 29 kwietnia trzeba zwolnić dla nich pokoje.

– (…) Zwracam się do wszystkich ludzi o wielkich sercach, które niejednokrotnie otwierały się na potrzeby osób uciekających przed okrucieństwem wojennym z apelem o zgłaszanie się osób mogących przyjąć uchodźców do swoich kwater oraz przekazywanie takiej informacji do sołtysów” – apelował wczoraj w mediach społecznościowych wójt Bogdan Łuczkowski.

W ciągu 24 godzin udało się znaleźć nowe domy dla Ukraińców. Jak zaznaczył w rozmowie z naszą redakcją gospodarz gminy, dzięki sile przekazu mediów społecznościowych bardzo szybko rozwiązano problem nowego lokum.

– Wszyscy, którzy muszą się relokować mają już przygotowane nowe miejsca. Zamieszkają w nich w przyszłym tygodniu. Na razie nie chce zdradzać miejsca, gdzie trafią, ale będą mieć tam dobre warunki. Więcej szczegółów zdradzę w przyszłym tygodniu – zadeklarował w rozmowie z naszą redakcją Bogdan Łuczkowski, wójt gminy Łukowica.

Obecnie trwa załatwianie formalności związanych z przeprowadzką. Drugie gospodarstwo agroturystyczne, które przyjęło uchodźców na obecną chwilę nie zgłasza potrzeby zwolnienia miejsc dla turystów.

Czytaj także: Tommy Fury o sądeczaninie: wyjdzie na ring Wembley z mentalnością zabójcy…

Fot. unslash/
Convert Kit Unsplash
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.