Tygodniowy raport. Zmarły dwie zakażone osoby z Sądecczyzny

Tygodniowy raport. Zmarły dwie zakażone osoby z Sądecczyzny

Maseczka ochronna

W całej Polsce potwierdzono dotąd łącznie 5 970 114 przypadków zakażenia SARS-CoV-2, z czego 5 333 600 osób wyzdrowiało, a 114 828 zmarło. W pełni zaszczepiło się do tej pory 22 366 876 osób.

W minionym tygodniu potwierdzono w naszym kraju 26 428 przypadków zakażenia koronawirusem. To niemal dwa razy mniej, niż tydzień wcześniej. W nieco mniejszym stopniu spadła liczba wykonanych testów: z niemal 412 tysięcy do około 298 tysięcy.

W okresie od 28 marca do 3 kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 517 zgonach spowodowanych COVID-19. Co czwarta zmarła osoba nie miała współistniejących chorób. W tym czasie niemal 41 tysięcy osób zyskało status ozdrowieńców. Wykonano też 75 693 szczepienia – prawie 20 tysięcy mniej niż tydzień wcześniej.

Subregion sądecki (Nowy Sącz i powiaty: gorlicki, limanowski oraz nowosądecki)

Jeśli chodzi o nasz region, wykryto 91 zakażeń SARS-CoV-2, czyli o 59 mniej niż w poprzednim tygodniu. Wykonano 2 594 testy na obecność koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarły dwie osoby – po jednej z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Żadna z nich nie miała chorób współistniejących. Wyzdrowiały 143 osoby, które były zakażone. Ponadto wykonano w sumie 788 szczepień, ponad 300 mniej niż tydzień wcześniej.

Na poniższych zestawieniach można zobaczyć podsumowane dane z całego tygodnia dla poszczególnych powiatów naszego regionu.

źródło: opracowanie własne na podstawie danych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia


Czytaj też:

Prąd. Gdzie przerwy w najbliższych dniach?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.