Gościnność mamy w DNA

Gościnność mamy w DNA

Jeśli zapytać zagranicznych turystów z czym kojarzy im się Polska, obok nazw największych atrakcji i kilku powszechnie znanych postaci z Robertem Lewandowskim na czele, pojawiają się pierogi, zapiekanki, czyli nasz lokalny street food i… gościnność.

A jeśli mowa o gościnności, to ani Kopalnia Soli w Wieliczce ani nawet Wawel, Zamek Królewski w Warszawie i Stocznia Gdańska razem wzięte nie mogą konkurować z polskimi górami. Każdy, kto choć raz był na południu Polski potwierdzi, że gościnność jest naszą wizytówką. Odwiedzający są tu przyjmowani z otwartymi ramionami a gospodarze dbają o to, żeby niczego im nie zabrakło.

pot

Gość w dom

Gościnność w połączeniu z autentyzmem i wyjątkowym położeniem są doskonałą reklamą, dzięki której turystyka w regionie przez ostatnie lata świetnie się rozwijała, a turystów nie trzeba było specjalnie przekonywać do odwiedzin. Od 2020 roku, kiedy aktywność szczególnie wśród zagranicznych turystów znacznie osłabła, nadal mogliśmy liczyć na krajowych urlopowiczów. Ci nie zawiedli i kiedy tylko było to możliwe, wraz z rodzinami na nowo odkrywali nasz region. Sprzyjał temu program Polski Bon Turystyczny, dzięki któremu oferta turystyczna stała się dostępna także dla tych, którzy nie mogli pozwolić sobie wcześniej na rodzinne wyjazdy. Bon stał się także impulsem do zadbania o własny wypoczynek przez mieszkańców miejscowości turystycznych, dla których urlop oznacza zwykle pracowity czas zajmowania się przyjezdnymi.

pot

Wypoczynek z bonem

W całym powiecie nowosądeckim Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić w blisko 350 miejscach. To obiekty i atrakcje, z których każdy wybierze dla siebie taką opcję wypoczynku, jaka najbardziej mu odpowiada. Warto pamiętać, że aby odpocząć i złapać trochę dystansu do codzienności wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi kraniec Polski. Czasami wystarczy wyrwać się na kilka dni nawet parę kilometrów od domu lub spędzić rodzinny weekend pełen atrakcji w sąsiedniej miejscowości. Spokojny wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym lub domkach nad jeziorem? Pobyt w zacisznej willi tuż obok leczniczych krynickich lub piwniczańskich wód? A może elegancki hotel z rodzinnym śniadaniem do łóżka i pakietem VIP dla maluchów? Nie możesz się zdecydować? Skorzystaj z oferty lokalnych biur podróży i pozwól im zabrać was do miejsc, o których istnieniu nawet nie śniliście. Jeśli jednak jedyne o czym marzysz, to kilka dni spokoju bez kochanych urwisów, w biurze podróży znajdziesz również opcję wycieczki, kolonii lub obozu, gdzie dzieci będą mogły odkrywać świat pod okiem zaprawionych w bojach, doświadczonych opiekunów.

pot

Gościnność z certyfikatem

W nowosądeckim nie brakuje miejsc, w których nie tylko zapłacisz Polskim Bonem Turystycznym, ale możesz też liczyć na szczyty gościnności dla najmłodszej klienteli i ich opiekunów. Obiekty noclegowe i organizatorzy turystyczni, którzy szczególnie zadbali o to, aby przygotować najlepsze oferty dla rodzin z dziećmi, zostali wyróżnieni przez Polską Organizację Turystyczną tzw. Certyfikatem Dobrych Praktyk. W 2021 roku certyfikaty trafiły do 52 podmiotów turystycznych w naszym regionie. Co w praktyce oznacza przyznany certyfikat? Przede wszystkim specjalną ofertę atrakcji i wszelkie możliwe udogodnienia dla podróżujących maluchów, dzięki którym na pewno nie będą się nudzić, będą bezpieczne i odpowiednio nakarmione, a po całym dniu zabawy bez marudzenia udadzą się w objęcia Morfeusza. Wśród podmiotów, które posiadają Certyfikat Dobrych Praktyk są zarówno obiekty agroturystyczne, jak i prywatne kwatery i apartamenty, pensjonaty, wille oraz najlepsze hotele w okolicy. W gronie wyróżnionych znalazły się także lokalne biura podróży i ośrodki sanatoryjne, które oferują nie tylko wypoczynek, ale także turnusy rehabilitacyjne i wczasy zdrowotne.

pot

Zrób to teraz

Nie wykorzystałeś jeszcze swojego bonu turystycznego? Zrób to teraz. Aktywuj lub pobierz bon, wybierz najlepszą dla siebie ofertę spośród ponad 28 tysięcy podmiotów turystycznych w całej Polsce lub wpadnij w gościnę do sąsiada. Jeśli prowadzisz własną działalność turystyczną zaproś go z rewizytą do siebie. Miejsca szczególnie cenione przez turystów, także te, które wyróżnia wyjątkowa gościnność, każdego roku trafiają do przewodników turystycznych na całym świecie. Czemu by nie stworzyć własnej mapy gościnności w regionie?

Czas na wykorzystanie Polskiego Bonu Turystycznego masz do 30 września 2022 roku. Listę wszystkich obiektów przyjmujących płatności PBT znajdziesz tu: Podmioty akceptujące bony a tych wyróżnionych Certyfikatem Dobrych Praktyk tu: Mapa obiektów stosujących dobre praktyki.

Artykuł sponsorowany

 

Reklama