Tydzień Kierowców w Sądeckim MORD

Ludzie, którzy na co dzień w naszym mieście i powiecie czuwają nad bezpieczeństwem na drogach spotkali się w sądeckim MORD, aby porozmawiać o tym, co można zrobić, aby drogowych dramatów było jeszcze mniej. Pokłosiem spotkania będzie stworzenie na ścieżkach rowerowych Sądecczyzny punktów odpoczynkowych z instrukcjami jak zachować się na trudnych odcinkach i skrzyżowaniach. Będą też specjalne odcinki, gdzie młodzi rowerzyści i motocykliści będą mogli szlifować swoje umiejętności. 

Renault2

- Jest to pierwsze takie spotkanie, a wyszedłem z jego inicjatywą przede wszystkim po to, aby organizacje i jednostki zajmujące się bezpieczeństwem w ruchu drogowym miały ze sobą kontakt i wymieniały się swoimi doświadczeniami - mówił ks. Damian Migacz, Diecezjalny Duszpasterz Kierowców.

Uczestnicy dyskusji zgodnie stwierdzili, że jednym z najważniejszych wyzwań jest edukacja dzieci.

-Powstał więc pomysł, aby na ścieżkach rowerowych w Nowym Sączu powstały punkty odpoczynkowe, gdzie znajdą się instrukcje dotyczące tego jak zachować się przed skrzyżowaniem czy innym trudnym i potencjalnie kolizyjnym odcinkiem - mówił ks. Damian Migacz.

W ramach dyskusji pojawiła się również propozycja, aby powstały specjalne miejsca, gdzie rowerzyści i motocykliści po zaliczonym egzaminie na prawo jazdy będą mogli doskonalić umiejętności.

- Jako Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego staramy się zrobić jak najwięcej, aby nie dochodziło do tragedii. Dlatego też kładziemy nacisk na edukację młodych kierowców - mówił zastępca dyrektora sądeckiego MORD Artur Czernecki.

Zwrócił również uwagę, że ważnym aspektem zachowania bezpieczeństwa pieszych na drogach jest bezwzględne korzystanie z przejść dla pieszych oraz odblasków, które bezpłatnie można otrzymać w sądeckim MORD.

W konferencji  wzięli udział: Edward Ciągło – Członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego, Waldemar Kuźma – Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, podinsp. Albert Kogut – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, st. sierż. Artur Goliński – Wydział Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu, Stanisław Bębenek  - Dyrektor Wydziału Transportu i Komunikacji Urzędu Miasta Nowego Sącza, Adam Konicki – Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Adam Czerwieński – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Jacek Maleczek – Dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu, Tadeusz Krok – Kierownik Oddziału Małopolskiego Inspektoratu Transportu Drogowego, mjr SG Leszek Zabrzeński – przedstawiciel Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, Roman Bąba, Dariusz Krupa – przedstawiciele firm transportowych, Piotr Groń i Krzysztof Groń – przedstawiciele Ośrodków Szkolenia Kierowców.

 

 

 

GRADZIEL

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.