Turystyka w majowy weekend. Poznasz region już nie tylko on-line

Rozmowa z Małgorzatą Kalczyńską –  inspektorem Urzędu Miasta Nowego Sącza w Wydziale Sportu i Turystyki

– Niemal każdy z nas miał plany na długi weekend majowy, które musi – jak wiele innych spraw – zweryfikować. Czy majówkę spędzimy w domu, czy pojawia się cień normalności na horyzoncie?

– Jest światełko w tunelu – od piątku otwarta jest wieża widokowa w Krynicy. Popradzki Park Krajobrazowy też ma otwarte swoje podwoje. Również punkty informacji turystycznej mają szansę znów zacząć normalnie funkcjonować.

 

– Jedna wieża widokowa jednak wiosny nie czyni.

– No cóż, wszyscy czekamy na rządowe decyzje, które pozwolą na uwolnienie naszego sektora albo przynajmniej dadzą jakąkolwiek swobodę w działaniu branży turystycznej. Póki co, osobom, które pozostają w domach, proponujemy poznawanie naszego regionu on-line. Skansen na przykład przygotował bardzo ciekawe filmy o swoich atrakcjach. Na stronie Muzeum możemy zobaczyć wystawę poświęconą Bolesławowi Barbackiemu. MCK „Sokół” także proponuje wirtualną podróż po różnych wystawach i wydarzeniach kulturalnych. My, jako Centrum Informacji Turystycznej, przeprowadziliśmy w ramach akcji „Zostań w domu” konkurs, w którym sądeczanie mieli okazję sami promować swój region, nadsyłając zdjęcia krajobrazów widocznych z ich okien. Efekty można obejrzeć na naszym facebookowym fanpage’u Ziemia Sądecka. (…)

To tylko 50 proc. tekstu. Całość przeczytasz bezpłatnie w najnowszym numerze „Dobrego Tygodnika Sądeckiego” – pobierz już teraz:

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]