Stary Sącz i Turniej Sokolika w Canal+!

Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar Słonecznej Tłoczni to największa impreza dla 10 – latków w naszym kraju. Odbywa się w Starym Sączu. W tym roku zmagania młodych piłkarzy planowane na 17 i 18 czerwca transmitować będzie ogólnopolska stacja telewizyjna Canal +. Tegoroczna edycja turnieju będzie wyjątkowa.

W tym roku będziemy gościć rekordową liczbę drużyn, bo aż  trzydzieści dwie – mówi Tomasz Popiela, koordynator turnieju. – Zainteresowanie imprezą jest olbrzymie. Zgłaszają się do nas akademie piłkarskie z całej Europy. Barierą dla nas jest jedynie to, że mamy tylko jeden stadion.

Choć stadion jest jeden, już wkrótce rozpoczną się na nim pracę remontowe, na które miasto przyznało dotację w wysokości miliona złotych. Dzięki temu 32 drużyny 16 polskich i tyle samo zagranicznych będą walczyć na nowej murawie.

W tym roku przyjeżdżają do nas między innymi zespoły z włoskiej AS Romy i holenderskiego Feyenoord Rotterdam. Nasza impreza zdobyła sobie renomę – cieszy się Tomasz Popiela.

Międzynarodowy Turniej Sokolika odbywa się od 2001 roku. Na początku była to impreza o zasięgu regionalnym, ale już po trzech latach przekształciła się w turniej ogólnopolski. Co roku towarzyszą jej akcje charytatywne.

W tym roku mamy do wylicytowania min. koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika i Michała Pazdana – wylicza koordynator turnieju.

W ubiegłym roku udało się dzięki hojności licytujących wysłać 10 dzieci ze Starego Sącza na wakacje nad morze. Na wsparcie finansowe mogą także liczyć dzieci chorujące na nowotwory. 

W tym roku do Starego Sącza zawitają kluby z Włoch, Francji, Anglii, Niemiec, Chorwacji, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy oraz z całej Polski.

fot. facebook/tomasz.popiela.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.