Trzycierz. Podopieczni domu dziecka marzą o wycieczce. Na ten cel potrzebują 2 tysiące

dom dziecka w Trzycierzu

Podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Trzycierzu marzą, by odwiedzić Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Na wycieczkę do stolicy województwa małopolskiego potrzebują około dwa tysiące złotych. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę.

Organizatorem zbiórki jest fundacja ,,Polski Instytut Filantropii”. Można kupić wirtualną cegiełkę, ale również rękodzieła dzieci i młodzieży z domu dziecka. Od pięciu lat placówka współorganizuje zawody latawców w Jasiennej, a jej wychowankowie z radością biorą udział w zmaganiach. Zafascynowani wznoszącymi się w niebo obiektami, za cel postawili sobie wyprawę do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

,,Podjęliśmy decyzję o założeniu zbiórki, z której pieniądze zostałyby przeznaczone na wycieczkę, gdzie dzięki przewodnikowi najmłodsi poznawaliby historię powietrznych akrobacji. Oprócz tego sami mogliby przekonać się, jak czuje się osoba znajdująca się wysoko nad ziemią, w kolejnej atrakcji, którą byłby wstęp do Krakowskiego Parku Linowego” – wyjaśniają organizatorzy zbiórki.

Nowo zdobytą wiedzę i doświadczenia mogliby wykorzystać w kolejnych zawodach latawców, a być może niektórzy z wychowanków poczuliby chęć rozwijania swojej pasji w kierunku lotnictwa.

,,Do tej pory organizowane przez naszą placówkę wycieczki zawsze pozostawiały radość na twarzach naszych dzieci i piękne wspomnienia na wiele lat. Jesteśmy pewni, że również ten wyjazd mógłby okazać się strzałem w przysłowiowa „dziesiątkę”, ponieważ nasi wychowankowie uwielbiają podróżować” – stwierdzają opiekunowie.

Dzieci i młodzież z domu dziecka codziennie uczęszczają do szkoły, ale pragną również czegoś więcej – są ciekawi świata i chcą zdobywać nowe doświadczenia, poznawać nowe miejsca. Marzą, by ludzie dobrego serca wsparli ich akcję i udało się uzbierać dwa tysiące złotych. Na aukcjach można zakupić rękodzieła podopiecznych lub elektroniczną cegiełkę w ramach podziękowania za każdą wpłaconą złotówkę.

,,Pamiętaj – dobro powraca. Dziękujemy każdemu, kto wesprze nasz cel” – kończą apel podopieczni damu dziecka w Trzycierzu. Aby dołączyć do akcji kliknij —>TUTAJ.

Fot. Alicja Augustyn/
Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3 w Trzycierzu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.