Grybów. Zaatakował nożem taksówkarza. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Grybów. Zaatakował nożem taksówkarza. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

20-letni mężczyzna zaatakował nożem taksówkarza, a kiedy kierowcy udało się obronić, uciekł. Policjanci szybko namierzyli napastnika i trafił on już do aresztu. Odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa, za co grozi mu nawet dożywocie.

Zgłoszenie o napadzie na kierowcę taksówki policjanci otrzymali kilkanaście minut przed godziną 1:00 w nocy z piątku na sobotę (28-29 maja). Do zdarzenia doszło na terenie gminy Grybów.

– Na miejsce zostali pilnie skierowani policjanci z miejscowego komisariatu oraz kryminalni z Nowego Sącza. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 62-letni taksówkarz w trakcie rozliczania za wykonany kurs został zaatakowany przez młodego pasażera, który próbował wielokrotnie ugodzić go nożem. W wyniku stanowczej reakcji taksówkarza nie doszło jednak do zranienia nożem, a napastnik uciekł – informuje podkom. Justyna Basiaga z KMP w Nowym Sączu.

Funkcjonariusze szybko sporządzili rysopis sprawcy i przekazali go wszystkim patrolom. Do działań ruszył także pies tropiący. Nie minęła godzina, kiedy podejrzany był już w rękach policjantów. Mundurowi zatrzymali 20-latka w pobliżu miejsca jego zamieszkania w gminie Grybów. Ponadto znaleźli i zabezpieczyli nóż, który mężczyzna wyrzucił w trakcie ucieczki.

W Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu młody mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. 30 maja Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 20-latka na trzy miesiące. Grozi mu nawet dożywocie.

fot. Zdjęcie ilustracyjne KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: W Maszkowicach pali się zbyt często. Jest pomysł: powołać romską młodzieżową drużynę pożarniczą