Trzy godziny i niemal 50 nietrzeźwych kierowców

Trzy godziny i niemal 50 nietrzeźwych kierowców

kierowca otwiera piwo w samochodzie

W ubiegły poniedziałek (4 lipca) małopolscy policjanci prowadzili działania „ALKOHOL I NARKOTYKI”. W ciągu trzech godzin skontrolowali ponad 12 tysięcy kierujących.

Akcję przeprowadzono w godzinach od 6:00 do 9:00. Jak informują funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymano w tym czasie 49 kierujących pod wpływem alkoholu. Co więcej, dwie osoby prowadziły samochód będąc pod wpływem narkotyków.

Jazda pod wpływem alkoholu i narkotyków jest skrajnie nieodpowiedzialna i bardzo niebezpieczna. Kierujący w takim stanie są zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego – przypominają policjanci z KWP.

Jeśli badanie trzeźwości wykaże od 0,2 do 0,5 promila, kierowca odpowiada za popełnione wykroczenie. Wiąże się z tym utrata prawa jazdy na okres od pół roku do 3 lat i grzywna do 5 tysięcy złotych. W przypadku, gdy próg 0,5 promila zostanie przekroczony, kierujący odpowiada za popełnienie przestępstwa. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat. Grzywna w tym przypadku może wynieść nawet 1 080 000 złotych. Orzekane jest też świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

fot. ilustr. pexels.com


Czytaj też:

Barcice. Zderzyły się dwa samochody osobowe

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.