Trzupek: niezależnie od chamstwa, które zagnieździło się w Ratuszu, nie poprzestanę w działaniach

"W dniu dzisiejszym zostałem w żenujący sposób zwolniony z pracy w Urzędzie Miasta" - napisał wczoraj na facebookowym profilu ,,Architektura Nowego Sącza" Mirosław Trzupek, który od siedmiu lat pełnił w naszym mieście funkcję Dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa. 

Renault2

W dalszej części oświadczenia nie szczędzi mocnych słów, kierowanych w stronę nowej sądeckiej władzy. "Oświadczam jednak, że niezależnie od chamstwa, które zagnieździło się w Ratuszu, nie poprzestanę w działaniach na rzecz rozwoju architektury w naszym mieście, a także promocji dobrej architektury" - pisze Trzupek, który wczoraj otrzymał wypowiedzenie z rąk wiceprezydenta Artura Bochenka.

- Oczywiście każdy ma prawo dobierać sobie współpracowników. Wydaje mi się jednak, że jeżeli ktoś na tym poziomie i w tej sytuacji, po tylu latach współpracy, dokonuje zwolnień, to powinien zrobić to w innej formie. Powinna odbyć się jakaś rozmowa, dyskusja na ten temat, chociażby krótka. Natomiast tutaj nie było żadnych rozmów, tylko z zaskoczenia po prostu wręczenie pisma i tyle - wyjaśnia były dyrektor.

Jak zdradza Mirosław Trzupek, oficjalnym powodem zwolnienia była ,,utrata zaufania". - To taki wydaje mi się fikcyjny powód, bo jak można utracić do kogoś zaufanie po powiedzmy dwóch dniach urzędowania.

Oświadczenie Architekta Miasta Nowego Sącza.W dniu dzisiejszym zostałem w żenujący sposób zwolniony z pracy w Urzędzie...

Opublikowany przez Architektura Nowego Sącza Wtorek, 27 listopada 2018

Od kilku dni w Urzędzie Miasta odbywa się prawdziwa rewolucja. Wiele osób traci pracę lub zostaje przenoszone na inne stanowiska, jak choćby Janina Gozdecka, która od 35 lat była sekretarką kolejnych prezydentów. O jej historii pisaliśmy TUTAJ.

Na stronie UM pojawiło się między innymi ogłoszenie o naborze na stanowisko Dyrektora Sądeckiego Urzędu Pracy w Nowym Sączu. Do tej pory funkcję tę pełnił Leszek Langer. Miasto poszukuje także pełniącego obowiązki dyrektora Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej oraz pełniącego obowiązki dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska. Funkcje te pełnili odpowiednio Grzegorz Chochla oraz Marta Wieciech-Kumięga. Z pracą pożegnał się również komendant Straży Miejskiej Dariusz Górski.

Na razie oficjalnie potwierdzono tylko kilka zmian. Jak już pisaliśmy w Wydziale Gospodarki Komunalnej funkcję pełniącego obowiązki dyrektora otrzymał Marek Kościsz, w Wydziale Kultury Sportu, Komunikacji Społecznej i promocji Urzędu Miasta - Urszula Górka, w Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej - Agnieszka Szeliga, a w Wydziale Edukacji - Ilona Kronenberger.

Dziś po kilku próbach udało nam się dodzwonić do wiceprezydenta Artura Bochenka. Więcej informacji wkrótce na www.dts24.pl

fot. ilustr. KNB

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.