Trzupek: niezależnie od chamstwa, które zagnieździło się w Ratuszu, nie poprzestanę w działaniach

"W dniu dzisiejszym zostałem w żenujący sposób zwolniony z pracy w Urzędzie Miasta" - napisał wczoraj na facebookowym profilu ,,Architektura Nowego Sącza" Mirosław Trzupek, który od siedmiu lat pełnił w naszym mieście funkcję Dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa. 

WSB2020

W dalszej części oświadczenia nie szczędzi mocnych słów, kierowanych w stronę nowej sądeckiej władzy. "Oświadczam jednak, że niezależnie od chamstwa, które zagnieździło się w Ratuszu, nie poprzestanę w działaniach na rzecz rozwoju architektury w naszym mieście, a także promocji dobrej architektury" - pisze Trzupek, który wczoraj otrzymał wypowiedzenie z rąk wiceprezydenta Artura Bochenka.

- Oczywiście każdy ma prawo dobierać sobie współpracowników. Wydaje mi się jednak, że jeżeli ktoś na tym poziomie i w tej sytuacji, po tylu latach współpracy, dokonuje zwolnień, to powinien zrobić to w innej formie. Powinna odbyć się jakaś rozmowa, dyskusja na ten temat, chociażby krótka. Natomiast tutaj nie było żadnych rozmów, tylko z zaskoczenia po prostu wręczenie pisma i tyle - wyjaśnia były dyrektor.

Jak zdradza Mirosław Trzupek, oficjalnym powodem zwolnienia była ,,utrata zaufania". - To taki wydaje mi się fikcyjny powód, bo jak można utracić do kogoś zaufanie po powiedzmy dwóch dniach urzędowania.

Oświadczenie Architekta Miasta Nowego Sącza.W dniu dzisiejszym zostałem w żenujący sposób zwolniony z pracy w Urzędzie...

Opublikowany przez Architektura Nowego Sącza Wtorek, 27 listopada 2018

Od kilku dni w Urzędzie Miasta odbywa się prawdziwa rewolucja. Wiele osób traci pracę lub zostaje przenoszone na inne stanowiska, jak choćby Janina Gozdecka, która od 35 lat była sekretarką kolejnych prezydentów. O jej historii pisaliśmy TUTAJ.

Na stronie UM pojawiło się między innymi ogłoszenie o naborze na stanowisko Dyrektora Sądeckiego Urzędu Pracy w Nowym Sączu. Do tej pory funkcję tę pełnił Leszek Langer. Miasto poszukuje także pełniącego obowiązki dyrektora Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej oraz pełniącego obowiązki dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska. Funkcje te pełnili odpowiednio Grzegorz Chochla oraz Marta Wieciech-Kumięga. Z pracą pożegnał się również komendant Straży Miejskiej Dariusz Górski.

Na razie oficjalnie potwierdzono tylko kilka zmian. Jak już pisaliśmy w Wydziale Gospodarki Komunalnej funkcję pełniącego obowiązki dyrektora otrzymał Marek Kościsz, w Wydziale Kultury Sportu, Komunikacji Społecznej i promocji Urzędu Miasta - Urszula Górka, w Wydziale Zdrowia i Opieki Społecznej - Agnieszka Szeliga, a w Wydziale Edukacji - Ilona Kronenberger.

Dziś po kilku próbach udało nam się dodzwonić do wiceprezydenta Artura Bochenka. Więcej informacji wkrótce na www.dts24.pl

fot. ilustr. KNB

MAGIK MAŁA

1 comment

  1. Edward Bosak 28 listopada, 2018 at 16:17 Odpowiedz

    To dopiero początek, mieliście szansę Drodzy Sądeczanie na prawdziwą zmianę, ale jak widać zachciało się wam posadzić na prezydenckim stołku człowieka, który dotychczasowymi działaniami udowodnił, kim jest naprawdę. Teraz będzie was miał w rzyci przez kolejne cztery lata, w czasie których będziecie jęczeć i piszczeć.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.