Alkohol i narkotyki są dla cieniasów. Nie dla dzieciaka z klasą

Alkohol i narkotyki są dla cieniasów. Nie dla dzieciaka z klasą

TRZEŹWO MYŚLĘ–ZDROWO MYŚLĘ. Rozwijanie pasji oraz sport odciągają od używek i pomagają zawierać wartościowe znajomości – przekonują wszyscy autorzy filmików, nadesłanych na konkurs Trzeźwo Myślę – Zdrowo Myślę, organizowanego przez Stowarzyszenie Dobre w Nowym Sączu. Kapituła konkursowa za najlepszą pracę uznała produkcję Krzysztofa Czerwińskiego.

Konkurs kierowany był do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, a jego głównym celem była profilaktyka alkoholowa. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie bądź nagrać krótki filmik o tematyce  zawartej w tytule, czyli Trzeźwo Myślę – Zdrowo Myślę. Do organizatora wpłynęły same nagrania.

I miejsce

Reżyser zwycięskiego filmiku ma 16 lat. Porusza w nim problemy, z jakimi zmagają się dojrzewający nastolatkowie. Bohater nagrania próbuje zaimponować nieznajomej dziewczynie, proponując wspólne wyjście na piwo. Zostaje odrzucony, co daje mu do zrozumienia, że alkohol to nie jest sposób na zdobycie miłości. Rozpoczyna więc walkę ze sobą i zaczyna trenować biegi. To jednak nie gwarantuje, że teraz wymarzona dziewczyna rzuci mu się na szyję. Czeka go rozczarowanie, a od niego krok do powrotu do starych nałogów. Reżyser filmu daje jednak nadzieję i przekonanie, że sport otwiera inne, lepsze możliwości.

– Kapituła konkursowa zdecydowała o przyznaniu pierwszego miejsca Krzysztofowi Czerwińskiemu za dojrzałe podejście do tematu, spójną fabułę i zaangażowanie w tę miniprodukcję swoich rówieśników – mówi Dorota Zając-Legutko, prezes Stowarzyszenia Dobre.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Karolina Król, która nagrała filmik dający gotowe wskazówki, jak pożytecznie spędzić wolny czas. Zabawy z rodziną, czytanie książek czy wizyta na jump arenie to zdaniem Karoliny, znacznie ciekawsza i zdrowsza alternatywa dla gier komputerowych.

„Alkohol i narkotyki są dla cieniasów. To nie dla mnie, dla dzieciaka z klasą” – przekonuje z kolei Weronika Sarata w piosence, którą napisała na konkurs „Trzeźwo Myślę – Zdrowo Myślę”. Wykonując swój utwór przed kamerą, 10-latka wyrapowała sobie trzecie miejsce.

Zwycięzca i laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz karnety na sądecką pływalnię, wejściówki do kina Helios, Parku Trampolin Jamp Mania oraz Magnum Bowling Club w Nowym Sączu.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.