Trzetrzewina: na plebanii wybuchł pożar. Na szczęście Boża Opatrzność czuwa

Wczoraj na plebanii w Trzetrzewinie (gmina Chełmiec) wybuchł pożar. Jak się okazało, zapaliło się ocieplenie pieca gazowego. Na szczęście sytuacja została szybko opanowana, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

Ogień pojawił się po godzinie 8. w kotłowni na poddaszu plebanii w okolicy ocieplenia pieca oraz na przewodach elektrycznych zasilających urządzenia centralnego ogrzewania.

Na szczęście pożar udało się ugasić za pomocą gaśnicy proszkowej jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych. Został też zakręcony zawór pieca.

“W budynku panowało zadymienie, a intensywność zadymienia wzrastała na poddaszu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wejściu ratowników wyposażonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych do kotłowni. Otwarto okna i drzwi w budynku w celu jego przewietrzenia. Rozebrano osłonę pieca, część przewodu spalinowego oraz usunięto ocieplenie pieca i wyniesiono je na zewnątrz budynku” – relacjonują sądeccy strażacy.

Wszystkie pomieszczenia plebanii zostały też sprawdzone na obecność tlenku węgla, a kotłownię skontrolowano przy użyciu kamery termowizyjnej. Zarówno tam, jak i na zewnątrz druhowie nie wykryli podwyższonej temperatury.

Żadna z osób przebywający w budynku nie skarżyła się na żadne dolegliwości.

W akcji uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśnieczej nr 1 w Nowym Sączu, OSP Niskowa oraz OSP Krasne Potockie. Działania trwały prawie dwie godziny.

Przyczyną pożaru była wada urządzeń ogrzewczych.

fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.