Mateusz chciałby słyszeć głos swojej mamy i umieć mówić… Potrzebuje Twojej pomocy

Mateusz Wojcieszczak urodził się głuchy. Ma też problemy będące konsekwencją wylewu krwi do mózgu. Mimo niepełnosprawności jest energicznym, pełnym radości chłopcem. W ubiegłym roku przeszedł operację, która ma szansę otworzyć mu drzwi do świata dźwięków, jednak na jednej operacji leczenie się nie kończy. Koszty związane z kolejnym zabiegiem przewyższają możliwości rodziny.

– Mateuszek jest bardzo żywiołowym dzieckiem. Niestety kontakt z innymi dziećmi przez jego wadę jest utrudniony, dlatego woli bawić się sam. Jeśli coś chce od kogoś bliskiego, to bierze go za rękę, ciągnie w dane miejsce i pokazuje paluszkiem na jakąś rzecz – mówi pani Alicja, mama chłopczyka.

Mateuszek urodził się w 2015 roku. Mieszka z rodziną w Młyńczyskach w powiecie limanowskim. Podczas porodu przeżył wylew krwi do mózgu. Konsekwencją jest paraliż lewej strony twarzy, a lewa strona ciała dziecka jest słabsza. Pojawiły się również problemy z chodzeniem. Uszkodzenie słuchu, a także opóźnienie rozwoju psychomotorycznego wymagają natychmiastowych działań terapeutycznych, rewalidacyjnych i edukacyjnych,  aby chłopiec mógł kiedyś prawidłowo funkcjonować.

Tymczasem zbliża się termin drugiej operacji wszczepienia implantu. Jej koszt to 100 tysięcy złotych.

– Implant na lewym uchu niestety nie daje efektów. Jest niewygodny i Mateusz denerwuje się nosząc go. Na prawe uszko chłopiec trochę słyszy, jednak zauważamy, że przez wadę ma problem z mówieniem, dlatego zdecydowaliśmy się na kolejną operację. Niestety najbliższe terminy są przewidziane na czerwiec 2019 rok. Nie możemy tak długo czekać widząc jak nasz syn na tym traci. Szukamy szpitala, który jak najszybciej przeprowadzi operację jeśli zbierzemy potrzebną kwotę. Chcemy, żeby nasz synek szybko nadrobił zaległości jakie ma przez swoją chorobę – dodaje Pani Alicja.

Rodzina nie jest w stanie sama poradzić sobie z tym wydatkiem. Jeśli chcesz i możesz pomóc  – działaj!

Pomoc finansową można kierować na konto:
BS Limanowa 53 8804 0000 0000 0021 9718 0001
z dopiskiem Mateusz Wojcieszczak.

Ten sam dopisek w przypadku wpłat
1% odpisu od podatku – KRS 0000 212 400

 

fot. archiwum rodzinne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.