Trzetrzewina: dwa zdarzenia drogowe jednego dnia. Dzieliło je 6 godzin i 200 metrów

Strażacy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie dwukrotnie wyjeżdżali wczoraj do działań w Trzetrzewinie (gmina Chełmiec). Około 12:30 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. 6 godzin później i 200 metrów dalej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego.

PROT4

Samochodami Peugeot i Volkswagen, które zderzyły się najpierw, podróżowali tylko kierujący. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala.

Przez jakiś czas ruch na drodze był całkowicie wstrzymany w obu kierunkach, a przejeżdżających tamtędy kierowano na objazdy.

Strażacy zabezpieczyli teren i udzielili pierwszej pomocy kierującym. Odłączyli też akumulatory w zniszczonych pojazdach.

-Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji samochód Volkswagen został zabrany przez Pomoc drogową z miejsca zdarzenia. Wtedy wprowadzono ruch wahadłowy. Przybyły na miejsce właściciel Peugeota dostał zgodę od Policji na chwilowe podpięcie instalacji elektrycznej i zjechanie samochodem na swoją, pobliską posesję – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Druhowie OSP zajęli się uprzątnięciem pozostałości po wypadku z jezdni i z pobocza, a także usunięciem wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Działania trwały półtorej godziny.

Około 18:10 jakieś 200 metrów dalej doszło do zderzenia osobówek: Suzuki i Toyota. Autami podróżowały łącznie trzy osoby i żadna z nich nie skarżyła się na dolegliwości.

Po raz kolejny ruch na drodze został na jakiś czas całkowicie wstrzymany. Strażacy zabezpieczyli teren i odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach.

– Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji samochód Suzuki został przepchnięty na pobocze drogi. Usunięto pozostałości po kolizji z jezdni i pobocza. Zasypano wyciekłe płyny sorbentem, usunięto na pobocze. Zużyty sorbent zebrano wraz z pozostałościami po kolizji i przekazano w późniejszej fazie Pomocy drogowej – informują funkcjonariusze PSP.

Toyota i Suzuki zostały zabrane przez lawety.

fot. PSP w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]