Trzeba reagować. Jest pomysł na debatę! Czy radni mają odwagę rozmawiać o Sandecji?

Trzeba reagować. Jest pomysł na debatę! Czy radni mają odwagę rozmawiać o Sandecji?

Józef Hojnor, Sandecja, debata, zagadnienia

Jak powszechnie wiadomo, piłka nożna to najpopularniejszy sport w Polsce. Każde miasto marzy, aby miejscowy klub piłkarski osiągał jak najlepsze wyniki. Nowy Sącz ma to szczęście, że wiodący klub – Sandecja, cały czas trzyma ogólnopolski poziom rozgrywkowy. Fortuna I Liga to przecież zaplecze Ekstraklasy. Ten etap – jak na polskie warunki – gwarantuje atrakcyjnych rywali i jednocześnie pozwala marzyć o dokonywaniu czegoś więcej.

Należyte funkcjonowanie klubu to jednak nie tylko trener i zawodnicy, którzy wybiegają na murawę. To także tło, wszystko, co dzieje się poza murawą. W ostatnim czasie Sandecja straciła na jakości – jako całość. Powiedzmy wprost: pierwsza drużyna nie wytrzymuje rywalizacji na etapie Fortuna I Ligi. Ponadto, opinia publiczna poddaje wątpliwościom wiele innych wątków: jakość transferów czy sposób budowy stadionu. Sądeczanie poruszają tematy, komentują, zastanawiają się. Tworzy się społeczny „zgrzyt”, bo nikt nie udziela odpowiedzi. Problem rośnie z każdym kolejnym dniem. Po co? Czy nie lepiej usiąść do społecznej debaty, zebrać listę najważniejszych wątków i wspólnie je omówić?

Jest jeden warunek. Temat Sandecji nie może być tematem politycznym. Sandecja to klub miejski, miasto reprezentują przedstawiciele różnych frakcji politycznych. Ale w tym konkretnym temacie, należy wyzbyć się własnych interesów. Po prostu. Sandecja winna być dobrem wszystkich.

Obecna sytuacja klubu (jako całości) jest tak napięta, że do jej rozwiązania może doprowadzić wyłącznie dialog społeczny. Z taką inicjatywą wyszedł radny senior Nowego Sącza – Józef Hojnor. To wieloletni kibic Sandecji (jak wielu innych samorządowców i mieszkańców Sądecczyzny). Jako radny posiada jeden atut. Może reagować. I taką próbę podejmuje. Wsłuchując się w głosy ludzi, zbudował listę zagadnień, na które należałoby odpowiedzieć podczas obrad Rady Miasta Nowego Sącza. Udział w tym spotkaniu powinny wziąć wszystkie strony. Każda ze stron mogłaby się przygotować do debaty, zapoznać z zagadnieniami, pytaniami – i dalej: wspólnie poszukać rozwiązań, które możliwie szybko poprawią sytuację Sandecji – także tą wizerunkową.

A zatem. Inicjatywa społeczna – debata o Sandecji, wspólna dyskusja i szukanie drogi do rozwiązania wszelkich kłopotów. Pytania trudne, łatwe, wszystkie – te, które frapują mieszkańców. Jako portal DTS24 wpisujemy się w pozapolityczne oblicze tematu i apelujemy do wszystkich Czytelników (kibiców Sandecji), którzy mają merytoryczne pytania, aby je zadali. Każde takie pytanie, zostanie zadane (jeśli do debaty dojdzie).

Tymczasem radny senior Józef Hojnor inicjuje próbę zorganizowania debaty. Wedle jego zamysłu, każda ze stron otrzyma wystarczającą ilość czasu, aby przygotować się do rozmów i udzielania odpowiedzi. Jako media liczymy, że w obliczu tak napiętej sytuacji klubu, debata stanie się faktem – jeszcze w trakcie obecnie trwającego sezonu piłkarskiego. Poniższe zestawienie zagadnień to propozycja radnego seniora Józefa Hojnora. Inicjator pomysłu zachęca jednak, aby listę zagadnień uzupełnić o każdy temat, który chcieliby poruszyć mieszkańcy. Prosimy o nadsyłanie pytań na adres mailowy: [email protected] – przekażemy je na ręce radnego seniora.

do PAN KRZYSZTOF GŁUC
PRZEWODNICZĄCY RADY MIASTA

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama