Trwa postępowanie w sprawie pary adwokatów-oszustów

Trwa postępowanie w sprawie pary adwokatów-oszustów

Oszukali swoich klientów na ponad 4 miliony złotych. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, para adwokatów trafiła do aresztu. Sprawa jest w toku.

Przypomnijmy – była adwokatka E.O., zatrudniona w krakowskiej kancelarii, wraz z W.O., czynnym adwokatem, który prowadzi wspomnianą kancelarię, oszukali trzech klientów na kwotę ponad 4 milionów złotych. Jedną z osób, które straciły pieniądze, jest sądecki przedsiębiorca. O sprawie informowaliśmy TUTAJ.

Okazuje się, że para adwokatów, o której mowa, to małżeństwo. Ich oszustwa polegały na tym, że pobierali od klientów pieniądze m.in. na opłaty sądowe, koszty przejazdów, wynagrodzenia i wydatki, wadium licytacji komorniczych, a w rzeczywistości nie podejmowali żadnych czynności, które by tych środków wymagały. Wobec tego Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu zarzuciła im, że w okresie od 2017 roku do 2022 roku dopuścili się dwóch przestępstw oszustwa oraz fałszowali dokumenty.

Dla uwiarygodnienia rzekomego podejmowania czynności, podrobili oni akt notarialny oraz liczne postanowienia sądów, które przedkładali pokrzywdzonym, aby potwierdzić realizację usług prawnych mających uzasadniać ponoszenie przez nich z tego tytułu kosztów – informuje prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Za oszustwa na znaczną kwotę grozi im nawet 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu na wniosek prokuratora nowosądeckiej Prokuratury Okręgowej zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla pary adwokatów. Kilka dni temu rzecznik Leszek Karp poinformował w oficjalnym komunikacie, że Sąd Okręgowy w Nowym Sączu utrzymał w mocy postanowienie Sądu Rejonowego.

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Znów wypadek motocyklisty. Nie żyje 37-latek

Reklama