Choć pogoda nieco pokrzyżowała organizatorom szyki, Dzień Dziecka z Pozytywką w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej w Nowym Sączu był pełen wrażeń. W sobotę ze sceny przy ulicy Nadbrzeżnej rozbrzmiewały dźwięki muzyki w wykonaniu trzech różnych zespołów, a gospodarz wydarzenia, czyli grupa Pozytywka przedstawiła utwory ze swojej najnowszej płyty. Nie zabrakło też innych atrakcji, jak pokazy akrobatyczne, animacje dla dzieci, czy ogromna dmuchana zjeżdżalnia.

- Zaczynamy pokazem sądeckiej grupy Screamo Trickz. Będą prezentować różnego rodzaju ewolucje powietrzne i ogólnie tricking. Następnie na scenę wchodzi Scholka Emmanuel. Później jeszcze dwa koncerty: jeden zaprzyjaźnionej grupy Hot Streak, a o 18:30 gwóźdź programu, czyli zespół Pozytywka - mówił Bartosz Szarek, menadżer zespołu.

BOCHENSKI

- Koncert składać się będzie głównie z kawałków z nowego albumu pt. ,,Fundament mocy" plus najważniejsze utwory z debiutu, czyli ,,Pogodnej unii bohaterów".

Pokazy akrobatyczne, które otworzyły Pozytywkowy Dzień Dziecka zgromadziły sporą publiczność, a wykonywane przez sportowców ewolucje zapierały dech w piersiach. Niestety zaraz po tym, kiedy rozpoczęła się muzyczna część wydarzenia, z nieba lunął deszcz, a publiczność mocno się przerzedziła. Mimo tego ze sceny zabrzmiał z pełną mocą chór dziecięcych głosów Scholki Emmanuel.

Później na scenie zagościł rock w wykonaniu zespołu Hot Streak oraz galaktyczne rytmy grupy Pozytywka, która nie zawiodła swoich fanów, jak zwykle energiczna niczym wulkan.

Zabawa przy ulicy Nadbrzeżnej trwała do godziny 20:00.

- Jak się jest dzieckiem, to chce się organizować Dni Dziecka, a każdy z nas nim jest - wyjaśniał Daniel ,,Deny" Gądek z zespołu Pozytywka, a Andrzej ,,Sajan" Stec dodał - Robimy tę imprezę głownie po to, żeby coś działo się w naszym mieście. Chcemy promować nie tylko muzykę, ale również sport.

Muzycy przyznają, że nie było to łatwe przedsięwzięcie, przygotowań było sporo, ale się udało. - Ale czego się nie robi dla dzieci - śmieją się.

Sądeczanie zdradzają, że to nie ostatnie wydarzenie organizowane przez Pozytywkę. Już w sierpniu odbędzie się trzydniowa impreza charytatywna One Heart Festival. - Jeszcze nie zdradzimy jej celu, ale już możemy zapewnić wszystkich, że będą to piękne chwile - mówił Deny. - Powołujemy fundację, która będzie zajmowała się stricte Festiwalem, bo chcemy to zrobić jak najlepiej.

Sobotni Dzień Dziecka z Pozytywką był jedną z kilku propozycji, które przygotowano w Nowym Sączu w ramach święta najmłodszych. O pozostałych przeczytasz wkrótce na www.dts24.pl

fot. Kinga Nikiel-Bielak / Bartosz Szarek

Pozytywka wznosi muzyczną budowlę na ,,Fundamencie Mocy"

Jan Duda

Wypowiedz się w tej sprawie