Trochę jazzu, nieco etno, szczypta klasyki

Kolejny koncert podczas „Sacz Jazz Festival” do filmu „Śpiewak jazzbandu” zaczarował publiczność. Przed miłośnikami muzyki wystąpił zespół „Zawartko/Piasecki, Wendt, Lubertowicz”.

Były tematy żydowskie, Rachmaninow, muzyka kurpiowska, oczywiście jazz i piękny śpiew. Jedynie czego szkoda, to ograniczeń wynikających z pandemii. Tak znakomitej muzyki jak podczas Festivalu może na żywo posłuchać garstka ludzi. Na szczęście koncerty są dostępne w internecie.

Jak mówił dyrektor CkiS im. Ady Sari Wojciech Knapik najnowszy projekt muzyczny stworzony został przez duet Zawartko/Piasecki oraz Tomasza Wendta, który jest kompilacją utworów z autorskich płyt, jazzowych improwizacji, etnicznych brzmień, impresji na temat natury i klasyki.
Zespół wystąpił w składzie: Magdalena Zawartko – wokal, Tomasz Wendt – saksofony, Grzegorz Piasecki – kontrabas, Wojciech Lubertowicz – perkusjonalia.
Kolejny koncert jest planowany w najbliższy piątek.
Jeśli odmrożenie zostanie utrzymane, to wystąpią też kolejni artyści w tym Wojciech Karolak Trio (wstępnie zaplanowany na pierwszy weekend marca).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.