Biegacze pożegnali Ptaszkową

Przepiękną, słoneczną pogoda pożegnała dziś Ptaszkowa uczestników Pucharu Europy oraz Mistrzostw Polski w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych.

Dzisiaj rozgrywano biegi krótkie w stylu klasycznym. Dzięki temu na trasie można było zauważyć wyprzedzanie, pościgi, czyli to co jest solą zmagań sportowych. W nocy Ptaszkową skuł niewielki mróz co spowodowało, że trasa była szybka, a zawodnikom biegło się komfortowo.
– To był znakomity dzień – mówił na mecie zwycięzca w biegu tzw stojących Witold Skupień. – Trasa była znakomicie przygotowana. Biegło się fantastycznie, przynajmniej mnie. Warto podkreślić i to, że jeszcze na na tak trudnej trasie nie biegłem, chyba w Europie nie ma takiej, a przecież dla nas odwrócono start aby było łatwiej. Mam nadzieję, że uda się wydłużyć trasy, a wtedy trafią tutaj zawody rangi mistrzowskiej.
– Fajnie mi się biegło, jeszcze ta cudowna pogoda – dodała Iweta Faron. – Trasa była bardzo szybka, zwłaszcza na zjazdach. Niestety zaliczyłam upadek i nieco skaleczyłam, na szczęście to drobne skaleczenie.
Po zawodach w Ptaszkowej polska kadra będzie miała chwilę oddechu by znów wyjechać, ale tym razem na Puchar Świata do słoweńskiej Planicy.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.