Trio z limanowskiej szkoły na podium. Uczennice pokonały ponad 35 tysięcy uczestników

Limanowa, ZUS, olimpiada

Uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej zajęły trzecie miejsce w ogólnopolskim finale olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku do Olimpiady przystąpiła rekordowa liczba osób – ponad 35 tys. uczniów z 947 szkół z całego kraju. To nie lada sukces.

W finale, który odbył on-line 8 kwietnia, wzięło udział siedemnaście trzyosobowych zespołów wyłonionych w wojewódzkim etapie olimpiady. Walka była niezwykle wyrównana. Trzy zespoły zdobyły 29 punktów na 30 możliwych.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem, w składzie: Kamila Leoniak, Patrycja Jędras, Weronika Kulesza. Uczennice zdobyły maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce zajęły uczennice z Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku w składzie – Paulina Malinowska, Katarzyna Załuska i Marlena Lewoc. Dziewczyny rozwiązały test w 15:12 sek.

Limanowa na podium

,,Trzecie miejsce zdobyły przedstawicielki województwa małopolskiego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. ks. prof. Józefa Tischnera w Limanowej – Gabriela Zelek, Aleksandra Woźniak i Karolina Pająk. Dziewczyny rozwiązały test w 24:41 sek. Opiekunem zespołu była wicedyrektor placówki Jolanta Libura” – poinformowała naszą redakcję regionalna rzeczniczka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Anna Szaniawska.

W tym roku uczniowie walczyli o indeksy uczelni, dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół wyższych w Polsce oraz nagrody rzeczowe – laptopy, tablety i czytniki e-booków. W ósmej edycji olimpiady wzięła udział rekordowa liczba osób – ponad 35 tysięcy uczniów z 947 szkół z całego kraju.

,,Od roku szkolnego 2021/2022 Olimpiada organizowana przez ZUS jest na liście konkursów przedmiotowych Ministerstwa Edukacji i Nauki. To oznacza, że laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części egzaminu zawodowego w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości. Dodatkowo – dzięki współpracy ZUS z uczelniami – laureaci olimpiady otrzymują indeksy na wybrane kierunki np. administracyjne, prawne i ekonomiczne” – wyjaśnia Szaniawska.