Nowy Sącz. W wieku 66 lat zmarł ks. Stanisław Dudek

Nowy Sącz. W wieku 66 lat zmarł ks. Stanisław Dudek

zmarł ks. Stanisław Dudek

W wieku 66 lat zmarł ks. Stanisław Dudek – proboszcz parafii Niedźwiedza. Duchowny niegdyś związany był z Nowym Sączem. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godzinie 15.00 w kościele parafialnym w Niedźwiedzy. 

Ksiądz Stanisław Dudek urodził się 6 stycznia 1956 roku w Szerzynach. Egzamin maturalny zdał w 1975 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Bieczu. Później kształcił się w Wyższym  Seminarium Duchownym w Tarnowie. W 1981 roku, po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych, przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w Tarnowie.

Od 1981 roku był wikariuszem w Wielopolu Skrzyńskim. Później przez sześć lat pełnił posługę w parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu (od 1984). Od 1990 roku był wikariuszem parafii św. Prokopa Opata w Jadownikach.

,,W dniu 5 sierpnia 1998 roku został mianowany na urząd proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Niedźwiedzy. Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego duszpasterza apostolstwa trzeźwości w dekanacie Porąbka Uszewska” – poinformował ks. Łukasz Niepsuj, notariusz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Duchowny zmarł 23 kwietnia. Msza żałobna zostanie odprawiona 26 kwietnia o godz. 9.00 w Domu Księży im. św. Józefa w Tarnowie. Po niej ciało zmarłego zostanie przewiezione do kościoła w Niedźwiedzy. Msza święta pogrzebowa sprawowana będzie tego samego dnia o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Niedźwiedzy. Ciało duchownego spocznie na miejscowym cmentarzu.

Źródło: Kuria Diecezji Tarnowskiej/
Fot. pixabay. com
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.