Będzie zmiana cen wody? Zgromadzenie Wspólników spółki wodociągowej przerwane. Udziałowcy zastanawiają się.

Dzisiejsze Zgromadzenie Wspólników Spółki Sądeckie Wodociągi zwołane na wniosek prezydenta miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla miało dać odpowiedź na pytanie, czy ceny wody w mieście mogą zostać obniżone. Po raz pierwszy po ostatnich wyborach samorządowych wzięli w nim udział wszyscy udziałowcy osobiście. Po dyskusji zdecydowano o przerwaniu posiedzenia.

wsb3

-Wszyscy czujemy się odpowiedzialni za tą spółkę bez względu na to, jakie mamy w niej udziały. Współpraca przed wyborami samorządowymi była bardzo dobra i graliśmy do jednej bramki. Dziś prezydent przedstawił pomysł na obniżenie ceny taryfowej poprzez utworzenie kapitału rezerwowego. W związku z tym, że nie mieliśmy wcześniej okazji zapoznać się z projektem tej uchwały, zdecydowaliśmy, aby ogłosić przerwę. Wniosek po głosowaniu został przyjęty i w konsekwencji zgromadzenie będzie kontynuowane 25 października – mówił Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Zapowiedział również, że wspólnicy wnikliwie przyjrzą się propozycji prezydenta i jest wola szukania rozwiązania, którego skutkiem będzie w przyszłości zmiana taryfy na niższą.

U podstaw idei spółki Sądeckie Wodociągi była współpraca gmin i podział kompetencji. Warto pamiętać, że na terenie miasta Nowego Sącza nie ma żadnego ujęcia wody. Jeśli ktoś pyta po co współpraca z innymi gminami, to warto mieć tego świadomość. Wszyscy natomiast korzystamy z oczyszczalni ścieków, która znajduje się w Nowym Sączu – dodał Burmistrz Lelek.

Jak zaznaczył – dotychczas pieniądze spółki służyły wszystkim i nie ma możliwości, aby stawki taryfowe obniżone zostały tylko dla mieszkańców  Nowego Sącza. Zwrócono również uwagę, że ceny w Nowym Sączu nie są wcale wyższe niż w podobnych miastach.

Przedstawiliśmy naszą propozycję, która umożliwia obniżenie cen dostawy wody i odbioru ścieków. Tym narzędziem będzie utworzony w spółce kapitał rezerwowy i przesunięcie tam 3 mln złotych z kapitału zapasowego. Na zgromadzeniu nawiązała się dyskusja i wszyscy potwierdzili, że chcą rozwoju spółki. 13 mln złotych kapitału zapasowego zostało zgromadzone jeszcze przed wejściem w życie umowy inwestycyjnej i można z tego kapitału skorzystać, aby obniżyć ceny wody i ścieków – mówił po zgromadzeniu prezydent Ludomir Handzel.

Wyraził również nadzieję, że wspólnicy podejmą pozytywną decyzję w tej sprawie.

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]