Trasa dla spragnionych kontaktu z naturą (Sądecka Mapa Rowerowa II/XVI)

Naszą przejażdżkę na dwóch kółkach rozpoczynamy z rynku w malowniczym miasteczku Biecz, dokładnie startujemy spod Ratusza. Kierujemy się na północny wschód wzdłuż ul. Grodzkiej. Następnie wjeżdżamy w ul. Fuska i jedziemy ok 600 m. Następnie skręcamy w lewo w spokojną uliczkę Tumidajskiego. Jedziemy cały czas prosto ok. 1,5 km wzdłuż rzeki Ropa, którą mijamy po prawej stronie. Pozostając na ul. Tumidajskiego skręcamy w lewo i jedziemy ok. 300 m, następnie skręcimy w prawo.

wsb3

W ten sposób dotarliśmy do Przedmieścia Dolnego, po ok 600m skręcamy w prawo i pojedziemy prosto ok. 0,5 km. Przecinamy rzekę Ropa, jeszcze raz skręcimy w prawo i kierując się na Belną Dolną a po ok. 0,5 km zjedziemy w lewo i jesteśmy w Belnej Górnej.

Jedziemy cały czas prosto mijając po drodze las, a po 2km, na rozwidleniu dalej pozostajemy w Belnej Górnej. Po lewej stronie mijamy kościół rzymskokatolicki pw. św. Doroty. Nie zatrzymujemy się, ewentualnie na łyk wody, ponieważ to nie koniec naszej trasy. Przed nami ostatnia prosta, już tylko 2 km. Po tym odcinku docieramy do miejscowości Harklowa - celu naszej wyprawy. Cała trasa zapewni nam piękne widoki, ogromną dawkę zieleni oraz dużo świeżości. Trasa prowadzi przez miejsca gdzie rządzi natura. Jeśli zdecydujesz się na drogę powrotną tą samą trasą, będzie z górki 🙂

Długość trasy: ok 10km

czas: 40 min

Dorota Zając - Legutko

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.