Transfer z Wisły Kraków do Sandecji stał się faktem! (wideo)

Transfer z Wisły Kraków do Sandecji stał się faktem! (wideo)

W czwartek w godzinach wieczornych kontrakt z Sandecją Nowy Sącz podpisał zawodnik Wisły Kraków Jakub Bartosz. Nowy nabytek sądeczan dołączył do kolegów na zgrupowaniu w Turcji. To trzecie zimowe wzmocnienie beniaminka z miasta nad Dunajcem po pomocniku ze Słowacji Jakubie Griću oraz obrońcy z Rumunii Alexandru Bendze.

Wracając do Bartosza, ten 21-letni pomocnik lub obrońca został wypożyczony na Kilińskiego na najbliższe pół roku. Mimo młodego wieku miał już okazję zagrać trochę spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej (ogółem 54/5). Tylko w bieżących rozgrywkach Lotto Ekstraklasy zanotował trzynaście ligowych występów (12 razy jako rezerwowy) i zdobył nawet bramkę w przegranym 2:3 spotkaniu z Górnikiem w Zabrzu. Do tego dorobku należy doliczyć mecz w 1/16 finału Pucharu Polski z Wisłą Płock, który rozpoczął w wyjściowym składzie (grał 76 minut).

O tym, że Jakub Bartosz może być wzmocnieniem Sandecji świadczy fakt, iż piłkarz w sezonie 2016/2017 był całkiem silnym punktem krakowskiej Wisły. W 21 potyczkach w ekstraklasie zdobył trzy gole. Sześćiokrotnie meldował się na murawie jako piłkarz podstawowej jedenastki.

We wrześniu 2017 roku gracz doczekał się debiutu z orzełkiem na piersi w reprezentacji Polski U-21 przeciwko Gruzji (3:0). Później wystąpił także w spotkaniach z Wyspami Owczymi (2:2 i zdobył gola ratując honor Polaków w 94 min meczu!) oraz Danią (3:1).

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Zobacz bramkę Jakuba Bartosza z meczu przeciwko Wyspom Owczym (w tym miejscu).

Fot. Sandecja.pl/Miłosz Jańczyk

Share on twitter
Share on facebook