Wampiry z dobrym sercem czyli akcja *Wamiriada* na sądeckiej PWSZ

Wampiry z dobrym sercem czyli akcja *Wamiriada* na sądeckiej PWSZ

PWSZ zorganizowała Wampiriadę czyli akcję niesienia pomocy ludziom chorym na białaczkę. Wydarzenie wpisało się w obchody 20-  lecia uczelniOstatecznie udało się zebrać 18 litów krwi. 

Około południa w punkcie oddawania krwi było już ponad 7 litrów krwi, a osób zarejestrowanych, które będą mogły zgłosić się do punktu krwiodawstwa aby kontynuować procedurę i oddać krew potrzebującym było jeszcze mnóstwo… Kolejki ustawiały się również pod drzwiami, gdzie rejestrowali się potencjalni dawcy komórek macierzystych. Przy kilku działających bez przerwy stanowiskach można było spotkać nie tylko młodzież, ale także świecących przykładem pracowników uczelni.

– Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni taką odpowiedzią młodzieżyakademickiej i młodzieży z 1 LO, Zespołu Szkół nr. 4, oraz z innych szkół, które tutaj przybyły do nas. Mamy nadzieję, że akcja przyniesie efekty i uda nam się powiększyć bazę dawców komórek i zasilić banki krwią, która pochodzi od naszych studentów i nie tylko – mówiła wicedyrektor IKF  PWSZ Katarzyna Zwolińska-Mirek.

W ramach wydarzenia odbył się wykład dr n. med. Ireny Milaniak zajmującej się problematyką transplantologii na temat roli profesjonalistów w organizacji pobierania i przeszczepiania narządów. Wydarzeniem towarzyszącym było także spotkanie z dawcami komórek macierzystych oraz chorymi po przeszczepie szpiku kostnego.

Czytaj też:

W sądeckim *Elektryku* polała się krew

 

Share on twitter
Share on facebook