Tragedia w Korzennej: mężczyzna zginął przysypany ziemią

Dziś w Korzennej doszło do tragicznego wypadku. Tuż po godzinie 9. służby ratunkowe dostały informację, że na terenie budowy sieci kanalizacyjnej osunęła się ziemia, a jeden z pracowników został w wykopie. Niestety okazało się, że mężczyzna nie przeżył. 

wsb3

Na miejscu błyskawicznie pojawiło się pogotowie ratunkowe, policja, a także strażacy z Nowego Sącza i dwie jednostki z Korzennej.

Mężczyzny nie udało się już jednak uratować. Jak informuje sądecka policja, 46-latek poniósł śmierć na miejscu. Był to mieszkaniec gminy Łososina Dolna, najprawdopodobniej Witowic Dolnych.

- Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia wstępnie ustalili, że podczas wykonywania prac związanych z budową sieci kanalizacyjnej, pracownik firmy w wyniku obsunięcia się ziemi został przygnieciony przeze elementy zabezpieczające wykop ziemny - informuje Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy KPP w Nowym Sączu.

Jak podają sądeccy strażacy, przy wykopie pracowało trzech mężczyzn. Kiedy jeden z nich został przygnieciony, współpracownicy starali się wybrać część osuniętej ziemi i zabezpieczyć wykop.

Przybyli na miejsce strażacy weszli do wnętrza wykopu. Po zebraniu części osuwiska i uniesieniu zabezpieczeń za pomocą koparek, usunięto ręcznie resztę ziemi za pomocą łopat. Uwięziony w wykopie mężczyzna przysypany był do wysokości pasa.

- Wydobyto poszkodowanego na noszach typu deska. Osobę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Ratownicy Pogotowia ratunkowego ze względu na obrażenia oraz oznaki śmierci odstąpili od prowadzenia reanimacji - wyjaśniają strażacy.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komisariatu Policji w Grybowie oraz technik kryminalistyki z sądeckiej komendy. Pojawili się tam także Inspektor Nadzoru z Urzędu Gminy Korzenna oraz kierownik firmy wykonującej prace. O zdarzeniu powiadomiona została również Państwowa Inspekcja Pracy i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

fot. D.B. i PSP Nowy Sącz

 

Kamienica: dwa samochody przejechały leżącego na jezdni mężczyznę

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.