Tor saneczkowy w Marcinkowicach? To możliwe

Tor saneczkowy w Marcinkowicach? To możliwe

Marcinkowice, tor saneczkowy

Jest szansa na to, aby w Marcinkowicach powstał tor saneczkowy przy Powiatowym Centrum Sportów, którego budowa niebawem się rozpocznie. Trasa dla saneczkarzy ma mieć około pięciuset metrów.

Powoli dobiega końca budowa hali sportowej i strzelnicy przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Inwestycja pochłonęła już ponad 9 milionów złotych, a całkowity koszt wszystkich prac ma sięgnąć 12,5 miliona, o czym informowaliśmy w artykule: Marcinkowice. Strzelnica i hala coraz bardziej imponujące. Tuż obok powstanie Powiatowe Centrum Sportów. W planach jest także stworzenie specjalnego toru treningowego dla saneczkarzy, których w marcinkowickiej szkole nie brakuje. Obecnie kilkunastu uczniów korzysta z trenażera wypożyczonego z Polskiego Związku Sportów Saneczkowych

– W sezonie zimowym jeżdżą na sankostradzie w Muszynie, a zimowe obozy szkoleniowe odbywają się w Oberhofie w Niemczech, Starym Smokowcu na Słowacji i Sigulda na Łotwie. Tor treningowy przy szkole byłby idealnym rozwiązaniem. Zapewne o wiele więcej młodych ludzi zainteresowałaby się wtedy tym rodzajem sportu – mówiła podczas spotkania ze starostą Iwona Sikorska, dyrektor szkoły.

Tor kompozytowy miałby około pięciuset metrów. Można by było korzystać z niego przez cały rok – nie byłby mrożony jak inne tory saneczkowe, a „saneczki” miałyby rolki. W tej sprawie starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski spotkał się ze Zbigniewem Czochem – wiceprezesem Polskiego Związku Sportów Saneczkowych i Marcinem Kulpą – architektem i projektantem takich konstrukcji.

– To na razie faza wstępnych rozmów, ale taki tor treningowy znajdujący się przy Centrum Sportów byłaby wielką atrakcją. Służyłby nie tylko zawodnikom i uczniom, ale też dzieciom i młodzieży z całej Sądecczyzny. Mogłyby się też na nim odbywać zawody międzynarodowe. Mamy odpowiednio ukształtowany teren i miejsce na budowę takiego toru – stwierdził starosta Marek Kwiatkowski.

Źródło/Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.