Marcinkowice. Strzelnica i hala coraz bardziej imponujące

Marcinkowice. Strzelnica i hala coraz bardziej imponujące

Marcinkowice, hala i strzelnica

Hala sportowa i strzelnica w Marcinkowicach coraz szybciej nabierają ostatecznych kształtów. Inwestycja pochłonęła już ponad 9 milionów złotych, a całkowity koszt wszystkich prac ma sięgnąć 12,5 miliona.

W pomieszczeniu strzelnicy już niemal wszystko jest gotowe. Zamontowano specjalistyczny sprzęt, a na ścianach pojawiły się okładziny. W planach jest jeszcze ułożenie podłóg oraz montaż oświetlenia. Jak podkreśla starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, będzie to jedna z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych strzelnic w regionie.

W hali sportowej oraz innych pomieszczeniach trwają prace malarskie. Elewacja od strony drogi powiatowej jest już gotowa. Wykonana została też wentylacja mechaniczna. Ponadto część budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach jest adaptowana na potrzeby internatu. Wydzielono już pokoje i sanitariaty. Powstanie także winda, jadalnia oraz pokoje dla opiekunów. Koszt tych prac to ponad 3,5 mln zł.

Starosta Kwiatkowski przyznaje, że to ważna inwestycja. – Szkoła w Marcinkowicach słynąca głównie z klas mundurowych, jest często wybierana przez ósmoklasistów z całego regionu. Teraz uczniowie będą mieli do dyspozycji internat na miejscu i świetnie wyposażone obiekty sportowe. Projekt zakłada stworzenie 51 miejsc wraz z węzłami sanitarnymi, jadalnią i wszystkim niezbędnymi elementami. Po przebudowie, młodzież będzie mogła mieszkać w pokojach 1-, 2- i 3-osobowych – mówi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to prace zostaną zakończone już w sierpniu tego roku.

Jak już pisaliśmy, hala ze strzelnicą staną się częścią Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach. Największa inwestycja sportowa w historii powiatu będzie łącznie kosztować ponad 40 milionów złotych. Obok hali zaplanowano kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Znajdą się tam boiska z trybunami, korty tenisowe, odkryty basen oraz części przeznaczone do ćwiczeń lekkoatletycznych.

Dofinansowanie do trwających inwestycji, jakie udało się pozyskać władzom powiatu, wynosi ponad 15 milionów złotych.

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Bibliotekarki z powiatu nowosądeckiego nagrodzone

Share on twitter
Share on facebook