To koniec współpracy. Trener Sandecji odchodzi!

To koniec współpracy. Trener Sandecji odchodzi!

Zaczynają się odejścia z Sandecji Nowy Sącz po spadku z Lotto Ekstraklasy do Nice pierwszej ligi. Z klubem pożegnali się już napastnik Filip Piszczek, a następnie pomocnik Adrian Danek, którzy przenieśli się do Cracovii występującej w elicie.

Z kolei na dzisiejszej konferencji prasowej, przy okazji prezentacji nowego prezesa klubu Tomasza Michałowskiego, poinformowano o nieprzedłużaniu umowy z dotychczasowym trenerem pierwszej drużyny Kazimierzem Moskalem. Jego kontrakt z klubem z Kilińskiego wygasa wraz z końcem czerwca br. Michałowski przyznał, że odbył rano godzinną rozmowę ze szkoleniowcem i podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Moskalem. 

51-letni szkoleniowiec miał za zadanie uratować klub z miasta nad Dunajcem przed spadkiem. Ta sztuka mu się nie udała i to stanowiło główny powód zakończenia współpracy z nim. W Nowym Sączu pracował od 19 grudnia ub. roku. Prowadził sądeczan w 16 oficjalnych spotkaniach: 2 wygrał, 6 zremisował zaś 8 przegrał.

Głównym zadaniem jakie zostało postawione przed trenerem Moskalem było utrzymanie zespołu w ekstraklasie. Niestety tak się nie stało. Podjąłem więc decyzję o nieprzedłużeniu umowy ze szkoleniowcem. Mamy już wytypowanych trzech potencjalnych następców, z którymi prowadzimy rozmowy. Jak tylko zostanie podpisana umowa z nowym trenerem, od razu o tym poinformujemy – powiedział nowy prezes Sandecji Tomasz Michałowski na wtorkowej konferencji prasowej (cyt. za Sandecja.pl).

Z klubem pożegnał się również Andrzej Danek – dyrektor Sandecji S.A., a także wieloletni prezes Biało-Czarnych. Jak wyjaśniał Michałowski, mężczyzna sam złożył rezygnację.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot/Film. Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook