To już pewne: w Bobowej powstanie Strefa Aktywności Gospodarczej

Jutro wicemarszałek Stanisław Sorys podpisze sześć umów na wsparcie finansowe inwestycji z subregionu sądeckiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Jedna z nich dotyczyć będzie dofinansowania ponad 70 proc. kosztów stworzenia Strefy Aktywności Gospodarczej w gminie Bobowa. 

PROTEGAST4

O powstanie Strefy Aktywności Gospodarczej w gminie Bobowa zabiegał od wielu lat burmistrz Wacław Ligęza. Powstanie ona w miejscowości Siedliska. Zajmować będzie powierzchnię 12 hektarów. Na jej terenie firmy będą mogły wybudować swoje siedziby i zakłady produkcyjne. Na stworzenie strefy gmina otrzymała ponad 3,8 mln zł. Pieniądze przeznaczone zostaną na pełne uzbrojenie działki, budowę drogi wewnętrznej z chodnikami, oświetleniem, pętlą nawrotną, pasem postojowym oraz zjazdami do działek, na przebudowę sieci elektrycznej i gazowej oraz budowę kanalizacji, wodociągu i odwodnienie terenu.

Finał prac planowany jest na koniec czerwca przyszłego roku. Firmy, które zdecydują się na inwestycję w SAG będą mogły liczyć na doradztwo oraz ulgi w podatkach od nieruchomości.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Małopolska znajduje się w czołówce regionów najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów. Potwierdzają to rankingi i międzynarodowe nagrody, w tym tytuł Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości 2016. Znakomite wyniki to efekt m.in. poparcia idei tworzenia Stref Aktywności Gospodarczej (SAG). W latach 2009–2014 województwo wsparło 36 projektów utworzenia i rozbudowy SAG o łącznej wartości 355,7 mln zł. Dzięki temu obecnie w Małopolsce działają 54 strefy zlokalizowane w 42 gminach.

Dzięki wsparciu z funduszy unijnych staramy się tworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów, którzy właśnie w naszym regionie chcą prowadzić swój biznes. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że region przyjazny przedsiębiorcom oznacza wzrost gospodarczy i lepsze warunki życia mieszkańców. Dlatego cieszę się, że w ostatnich kilku latach w Małopolsce powstało tak wiele stref gospodarczych – podkreśla marszałek Jacek Krupa.

Fot ilustracyjne: pixabay
Źródło: UMWM

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]