Stosunki polsko-amerykańskie zacieśnione. Konsul pod wrażeniem potencjału Ziemi Sądeckiej

Sądecczyznę odwiedził Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych Walter Braunohler. Przybył na zaproszenie starosty nowosądeckiego – Marka Pławiaka.

wsb3

Bardzo się cieszę, że konsul przyjął moje zaproszenie. Nie był jeszcze na Sądecczyźnie, a przecież to jeden z ważniejszych i piękniejszych regionów Małopolski – podkreśla starosta.

Walter Braunohler zna dwa obce języki: tajski oraz polski. Przed przyjazdem do Polski pracował kolejno w placówkach dyplomatycznych w Waszyngtonie, Sudanie, Australii, Iraku oraz Tajlandii. Służbę dyplomatyczną w Krakowie rozpoczął 13 sierpnia 2015 roku. Sądecczyznę odwiedził po raz pierwszy.

Podczas pobytu odwiedził firmę Wiśniowski, gdzie wyraził podziw dla nowoczesnych technologii i jakości produktów. Spotkał się także z szefami Wyższej Szkoły Biznesu – NLU w Nowym Sączu, skąd pojechał do Centrum Szkoleniowo-Rehabilitacyjnego im. Ojca Pio w Stróżach.

W spotkaniu udział wzięli także: senator Stanisław Kogut, wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, szef firmy Fakro Ryszard Florek, Paweł Cymorek – dyrektor ds. rynków Europy Zachodniej w firmie Wiśniowski, Marek Gunia – dyrektor transportu w firmie BATIM oraz Marek J. Guzik z ambasady amerykańskiej w Krakowie.

Wojciech Piech podczas spotkania podkreślił, iż na Sądecczyźnie jest wiele firm, które podbijają rynki Europy Zachodniej, ale też takie, które są otwarte na kapitał amerykański. Jak poinformował starosta nowosądecki, rozmowa z konsulem dotyczyła między innymi rozwoju społeczno-gospodarczego oraz potencjału ekonomicznego i turystycznego Ziemi Sądeckiej. 


Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]