To już oficjalne! Marszałek Małopolski rodem z Sądecczyzny

Rekomendację Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko marszałka województwa małopolskiego otrzymał pochodzący z Sądecczyzny Witold Kozłowski. Mimo, iż tę informację podawaliśmy kilka dni wcześniej, to dopiero wczoraj późnym wieczorem oficjalnie potwierdziła ją Beata Mazurek - rzeczniczka ugrupowania.

Przewodniczącym sejmiku miałby zostać Rafał Bochenek. W roli wicemarszałków województwa PiS widzi: Tomasza Urynowicza i Łukasza Smółkę, a na stanowiskach członków zarządu: Martę Malec i Annę Pieczarkę. W wyborach samorządowych partia zdobyła 24 mandaty, a to oznacza, iż będzie samodzielnie rządzić w województwie. Zatem ww. nazwiska możemy uznać za ,,pewniaki" na stanowiskach.

Kim jest Witold Kozłowski?

Od czerwca pełni funkcję prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a wcześniej przez dwie dekady pracował jako sekretarz powiatu nowosądeckiego. Witold Kozłowski w latach 2005-2006 był przewodniczącym sejmiku. W mijającej kadencji był radnym. Starał się o mandat również w tych wyborach samorządowych, jednak bez powodzenia. Zagłosowało na niego 8 554 wyborców. Więcej przeczytasz -->TUTAJ

Fot. KW PiS

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.