Nowy Sącz: gwiazdą Sylwestra będzie Urszula

Gwiazdą Nocy Sylwestrowej w Nowym Sączu będzie Urszula, znana z takich przebojów jak: ,,Dmuchawce, latawce, wiatr", ,,Malinowy król", ,,Rysa na szkle", ,,Konik na biegunach", ,,Na sen", ,,Dziś już wiem" i wielu innych. Piosenkarka w tym roku świętuje swoje 35-lecie działalności artystycznej. 

W ubiegłych latach (przed 2012 r.)  na nowosądeckim Rynku 31 grudnia występowały: Blue Cafe, Łzy, Brathanki, Kasia Kowalska. W tamtym roku, po czterech latach przerwy, ponownie powrócono do zapraszania znanych artystów. Gwiazdą wieczoru był Krzysztof Krawczyk. Wówczas na całą organizację imprezy miasto wydało około 150 tysięcy złotych, w tym roku planowany koszt waha się w granicach 180 tys.

Urszula Beata Kasprzak - polska piosenkarka rockowa i autorka tekstów, urodziła się 1960 roku w Lublinie. Karierę rozpoczęła w 1977 r. Pięć lat później nawiązała współpracę z Budką Suflera. W zespole poznała gitarzystę Stanisława Zybowskiego, który stał się kompozytorem ,,Rysy na szkle", a później jej mężem. Wyjechali na cztery lata do USA, a po powrocie do Polski Urszula nagrała swoja przełomową, hardrocową płytę ,,Biała droga", którą sprzedano w 800 tys. egzemplarzach. Artystka ma na swoim koncie siedem albumów studyjnych:

Fot. Facebook/
oficjalny profil artystki

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.