Tłumy szalały wraz z Cleo. Krynica Źródłem Kultury już na półmetku [film, zdjęcia]

Siedem z piętnastu wydarzeń tegorocznego cyklu Krynica Źródłem Kultury już za nami. W piątkowy wieczór tłumy zgromadziły się w Pijalni Głównej, by wraz z Cleo śpiewać jej największe hity jak ,,Łowcy gwiazd", ,,My Słowianie", ,,Za krokiem krok", czy ,,Dom". Kolejka oczekujących na wejście do budynku zdawała się nie mieć końca.

Renault2

Pod sceną można było zobaczyć osoby w każdym wieku. Duża część z nich przybyła z całymi rodzinami. Tak wielu dzieci, oglądających koncert z ramion rodziców ponad głowami tłumu, chyba jeszcze na żadnym z wydarzeń cyklu Krynica Źródłem Kultury nie było.

Najpierw publiczność rozgrzał zespół Para, a kiedy gwiazda wieczoru wkroczyła na scenę, z setek gardeł zabrzmiały radosne okrzyki. Było energicznie i tanecznie. Cleo zachęcała tłum do wspólnego śpiewania, a fanów piosenkarki nie trzeba było długo namawiać.

Artystka postanowiła zdradzić też co nie co na temat swojego nowego projektu. Przyznała, że pracuje nad utworem, który będzie ,,jeszcze bardziej kolorowy" niż piosenka ,,Za krokiem krok".

Gdy po godzinie Cleo zeszła ze sceny, publiczność dała wokalistce do zrozumienia, że tak łatwo jej nie wypuści, głośno skandując jej artystyczny pseudonim. Nie obyło się bez bisu.

Ku uciesze fanów, zwłaszcza tych najmłodszych, piosenkarka po koncercie pojawiła się pod sceną. Część zgromadzonych tam osób otrzymała zdjęcia z autografem Cleo, a szczęśliwcom udało się zrobić ze swoją idolką ,,selfie".

Kolejny koncert w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury już dziś (1 lutego). Tym razem na scenie Pijalni Głównej pojawi się zespół Kult.

Cleo, a właściwie Joanna Klepko, urodziła się w 1983 roku w Szczecinie. Jest piosenkarką, autorką tekstów, projektantką mody, a z wykształcenia architektką krajobrazu.

Jej muzyczne początki to występy w chórze gospel „Soul Connection” oraz w duecie „Dwie Asie”.

Rozgłos przyniosła jej współpraca z producentem muzycznym Donatanem. W 2013 wydali utwór „My Słowianie”, który szybko stał się hitem. Rok później Cleo wystąpiła z tym kawałkiem na Konkursie Piosenki Eurowizji, zajmując 14. miejsce.

W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta artystki pod tytułem „Hiper/Chimera”, która później pokryła się potrójną platyną. W 2016 Cleo wydała swój drugi album. Krążek nosi tytuł „Bastet” i uzyskał status platyny.

Cleo ma na koncie wiele nagród i wyróżnień, w tym dwie SuperJedynki oraz Eska Music Awards 2014. Obecnie jest jurorką w programie The Voice Kids.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.