Tłumy na sądeckim Eurovelo!

Jak trafiony to był pomysł to widać dzisiaj – mowa o Eurovelo, czyli ścieżkach rowerowych na Sądecczyźnie. W niedzielę z jej walorów skorzystało mnóstwo osób. Setki jeśli nie tysiące ludzi!

wsb3

Odcinek Eurovelo od zamku w Nowym Sączu do mostu kolejowego na Popradzie przed Starym Sączem już właściwie jest gotów. To prawie 11 km pięknej asfaltowej drogi. Z pewnością będzie to ogromna turystyczna atrakcja dla miłośników jednośladów. Tą trasą można dojechać do Piwnicznej i dalej do Muszyny.

W niedzielę tłumy ludzi skorzystały z pięknej pogody by bezpiecznie pojeździć, z dala od samochodów, w ciszy. Jedni na rolkach, inni na rowerach. Pojedynczo, z dziećmi, całymi rodzinami. Miło było spojrzeć…

Nie brakowało pieszych oraz miłośników nordic walking. I tu się robi problem. Eurovelo, to przede wszystkim drogi dla rowerzystów i tych co się poruszają na rolkach lub hulajnogach. Niestety wielu pieszych jest przekonanych, że to trakt spacerowy.

Czytaj też: Kładka rowerowa połączy STARY SĄCZ Z NOWYM PRZED WAKACJAMI 2018! 

Na razie obyło się bez wypadków, ale kiedy zwiększy się ruch, a na pewno tak będzie –  problem może być poważny. Jedną nadzieją jest to, że wszyscy będą wyrozumiali dla siebie.

Warto wiedzieć, że podczas budowy ścieżki rowerowej pobocza zostały wzmocnione dla pieszych. Niedługo zamontowane zostaną znaki informacyjne.

Ścieżka Eurovelo poprowadzona wałami nad Dunajcem to nie tylko fajna jazda, ale również piękne widoki. Warto zobaczyć Biegonice, Nowy Sącz z drugiej strony.

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]