Tłum kibiców MKS Sandecja na sesji rady miasta. Co dalej z klubem?

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta po raz kolejny podniesiono temat dramatycznej sytuacji klubu MKS Sandecja. Na sali obrad pojawili się licznie kibice drużyny. Wciąż trwają rozmowy na temat opracowania przez Zarząd Spółki planu finansowania działalności klubu, zapewnienia mu stabilnego długoterminowego finansowania oraz przygotowania inwestycji budowy stadionu wraz z odpowiednim zapleczem. Najważniejszym problemem są pieniądze. Sandecja ma długi, a w budżecie miasta brakuje pieniędzy na stadion.

wsb3

Na sali już od ponad godziny trwa burzliwa dyskusja dotycząca określenia kierunków działania w zakresie pozyskania nowych źródeł finansowania działalności Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja S.A. Zaproponowano, aby półka została dokapitalizowana z budżetu miasta kwotą 4,8 mln złotych.  Prezydent Ludomir Handzel na wstępie debaty zaznaczył jednak, że jest przekonany o nieuchronnej konieczności znalezienia sponsora albo kupca. Przyznał, że prowadzi rozmowy z dwoma podmiotami w sprawie sprzedaży spółki Sandecja. Warunkiem ma być między innymi zachowanie nazwy i herbu. 

-Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby ten proces był najszybszy. Jednak musimy zrobić wszystko, aby wartość jaką jest KS Sandecja trafiła w dobre ręce - mówił prezydent.

Głos w sprawie kolejno zabierali kolejni radni.

-Nie byłam, nie jestem i nigdy nie będę kibicem Sandecji, ale mimo to za chwilę zagłosuję, żeby przelać na konto klubu 4,8 mln złotych. Chciałabym jednak, abyście mieli państwo świadomość, że MKS Sandecji jest w bardzo dobrej sytuacje. Ja przed tą sesją rozmawiałam z panią prezydent o dofinansowaniu materiałów terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych na kwotę 1 600 złotych. Usłyszałam " będziemy szukać". Ja reprezentuję tę grupę, która tutaj nie przyjdzie, tak jak kibice. Zrobimy wszystko aby klub ratować, ale w mieście są również inne problemy-  mówiła radna Barbara Jurowicz

Po kilkugodzinnej debacie przegłosowano uchwałę "ratunkową". Sandecja dostanie  4,8 mln zł .

Debatę możesz śledzić pod linkiem: https://www.dts24.pl/sesja/

HUZAR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.