Poziom rzek niebezpiecznie się podnosi. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia

Poziom rzek niebezpiecznie się podnosi. Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia

Jak informowaliśmy TUTAJ, w najbliższym czasie towarzyszyć nam będzie deszcz oraz burze. W związku z tym Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega przed wzrastającym poziomem wód. W niektórych miejscach mogą nawet zostać przekroczone stany ostrzegawcze.

Od kilku dni deszcz nas nie opuszcza, a prognozy meteorologiczne nie zapowiadają poprawy. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał ostrzeżenie, które obowiązuje do jutra do godziny 12 (22 maja).

Jak przeczytać można w oficjalnym komunikacie – W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (również o charakterze burzowym), w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy i na mniejszym bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów średnich i do strefy stanów wysokich, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych (szczególnie w południowej części województwa).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 70%.

fot. ilustr. KNB

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.