Thiago zamienia Nowy Sącz na Kraków

W piątkowe popołudnie media klubowe Sandecji Nowy Sącz ogłosiły, że szeregi „Biało-czarnych” opuszcza Brazylijczyk, Thiago. Jego nowym pracodawcą jest zaprzyjaźniona z sądecką ekipą ekstraklasowa Cracovia.

wsb3

21-latek dołączył do „Pasów” na zasadzie transferu gotówkowego. Nieoficjalnie mówi się o kwocie w okolicach 200 tysięcy euro, które Krakowianie wyłożyli na Brazylijczyka. Thiago pojawił się w Sandecji jako wolny agent, a jego talent dostrzeżono na obozie kondycyjnym dla bezrobotnych piłkarzy z Brazylii, Hiszpanii i Portugalii, który odbywał się w Polsce. Od początku swojego pobytu, kiedy był jeszcze na testach, wyróżniał się dobrym wyszkoleniem technicznym, czego efektem był kilkudziesięciometrowy rajd zakończony bramką w sparingu przeciwko Zemplinowi Michalovce.

Biało-czarną koszulkę w oficjalnych spotkaniach ubierał 21 razy (19 w ramach rozgrywek ligowych i 2 w Pucharze Polski) i trzykrotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Jego trafienie przeciwko Chojniczance Chojnice zostało uznane przez kibiców najpiękniejszym golem kolejki.

Zawodnik postanowił również podziękować swojemu dotychczasowemu pracodawcy na Facebooku: – bardzo dziękuję za okazję, noszenie tej koszulki było zaszczytem????❤️ powodzenia Sandecja (pisownia oryginalna).

Fot. Jerzy Cebula

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]