Terlecki w Nowym Sączu: przekonają się kogo wybrali i to będzie przykre…

Terlecki w Nowym Sączu: przekonają się kogo wybrali i to będzie przykre…

Obalmy narrację opozycji że wygrał Donald Tusk. Wygrało PiS na czele z prezesem Jarosławem Kaczyńskim i premierem Morawieckim – zaapelowała posłanka PiS z Gorlic Barbara Bartuś podczas konferencji prasowej zwołanej dziś w Nowym Sączu przez parlamentarzystów partii Jarosława Kaczyńskiego w Nowym Sączu. – Dementuję  przy okazji informację, która krąży po Sądecczyźnie… Wielu  mówiło, że marszałek Terlecki nie będzie tutaj przyjeżdżał. A oto mamy go tutaj, cieszymy się – mówił senator PiS wybrany w okręgu nowosądecko – gorlickim Wiktor Durlak.

Doświadczenie kandydowania z Sądecczyzny było dla mnie bardzo przyjemne. Ludzie są tutaj gościnni, otwarci, przyjaźni, sympatyczni, jest inaczej niż w dużych miastach, choć wiele osób uległo kampanii opartej na kłamstwach. Przekonają się w najbliższym czasie kogo wybrali i to będzie przykre doświadczenie – stwierdził Terlecki.

Podczas konferencji Terlecki podzielił się swoją oceną powyborczej rzeczywistości.

To taki okres kiedy opozycja przeżywa euforię zwycięstwa w tym sensie, że razem mają więcej posłów. Są też tysiące rozmaitych stanowisk, po które może sięgnąć. Zajęci są głównie podziałem funkcji, ministerstw, województw, spółek skarbu państwa… To w tej chwili skupia ich uwagę. Mało się mówi o programie, a przecież są istotne różnice programowe między partiami wchodzącymi w skład tej hipotetycznej większości. Stan finansów jest dobry, ale już słyszymy zapowiedzi, że projekty społeczne zostaną ograniczone. Jednym słowem opozycja spodziewa się, że ten stan finansów, który jest dobry, szybko się popsuje i że będą musieli dokonywać oszczędności kosztem społeczeństwa – mówił Terlecki.

Tuż po wyborach  parlamentarnych Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat o szacunkowym wykonaniu budżetu państwa w okresie styczeń – wrzesień 2023 roku, z którego wynika, że deficyt na koniec minionego miesiąca wynosił 34,7 mld zł. Jeszcze w lipcu (ostatnie dane publikowane przed wyborami) było to 13,1 mld zł. Bez względu na to kto będzie musiał uporać się z tym deficytem – ekonomiści cytowani przez portal money.pl, przewidują, że nie będzie to łatwe.

Co Ryszard Terlecki miał  do powiedzenia o rozmowach dotyczących budowania koalicji rządzącej?

– Trudno przewidzieć jaki będzie skutek rozmów, które oni prowadzą między sobą i jakie będą efekty naszych rozmów dotyczących utworzenia koalicji. Te rozmowy są obiecujące. Jesteśmy spokojni i przygotowani na każdy wariant: albo utworzenie z kimś koalicji, albo na przejście do twardej merytorycznej opozycji – stwierdził.

Bartuś, Durlak, Gut-Mostowy, Siarka i Terlecki dziękowali podczas konferencji  nie tylko wyborcom ale i samorządowcom – burmistrzom, wójtom, sołtysom i radnym, którzy wspierali ich w kampanii.

Tu w regionie nowosądecko-podhalańskim mieliśmy za sobą silne poparcie samorządów i doceniamy to – powiedział Terlecki.

zdjęcia: Adrian Maraś

 

Czytaj też:

Patryk Wicher: Przyjezdni wyborcy zdecydowali o wyniku w naszym okręgu

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama