Tegoroczni maturzyści zatańczyli Poloneza na sądeckim rynku [ZDJĘCIA, FILM]

Tegoroczni maturzyści zatańczyli Poloneza na sądeckim rynku [ZDJĘCIA, FILM]

Już po raz dwunasty młodzież przygotowująca się do egzaminu dojrzałości po brzegi wypełniła sądecki rynek, aby wspólnie uroczyście zatańczyć taniec, który chyba wszystkim kojarzy się z maturzystami. Reprezentanci wszystkich sądeckich szkół zachwycili nie tylko ilością, która z roku na rok stale rośnie, ale również zgraniem w tańcu, który można było podziwiać. 

Poloneza wraz z uczniami zatańczyli również przedstawiciele sądeckiego ratusza: Małgorzata Belska – dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania oraz Marcin Poręba – dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej i Kultury.

– Mam nadzieję, że ta energia, która od was płynie będzie wam towarzyszyć przez najbliższe miesiące przygotowania do tego najważniejszego egzaminu w młodości. Później kolejne egzaminy przed wami, ale życzę Wam, abyście na tym najbliższym połamali pióra i zdali owocnie maturę 2019. Trzymamy za was mocno kciuki- mówiła w imieniu prezydenta miasta Małgorzata Belska.

Głos zabrała również Iwona Mularczyk – przewodnicząca Radny Miasta Nowego Sącza.

Taniec, który zawsze rozpoczyna zabawę studniówkową to taniec – symbol dla was, młodych ludzi, kończący czas zabawy i przypominający, że zaczyna się okres intensywnej pracy przej najważniejszym egzaminem. Życzę wam wszystkim, żeby matura poszła wam tak gładko i spokojnie, jak dzisiejszy taniec na płycie sądeckiego rynku oraz uśmiechu i spokoju- mówiła.

Fot. K.K.

Share on twitter
Share on facebook