Tęgoborze: wylany olej i nocna akcja 54 strażaków!

Dziś (czwartek, 8 czerwca) 20 minut po północy, sądeccy strażacy zostali wezwani do usunięcia plamy oleju na drodze w Naszacowicach. 

wsb3

- Strażacy po przybyciu na miejsce działań zabezpieczyli teren. Ustalono, że na drodze krajowej oraz na drodze wojewódzkiej znajdowała się rozlana substancja ropopochodna z nieustalonego pojazdu. Z późniejszych informacji spływających z OSP wynikało, że  rozlewisko miało swój początek w miejscowości Łącko a koniec w miejscowości Tęgoborze - mówi Marian Marszałek, rzecznik prasowy sądeckiej PSP.

- Do pomocy w usuwaniu plamy zadysponowane zostały dodatkowe zastępy strażaków. Do działań dowożono sorbent. Największe ilości substancji były przy rondach oraz na zakrętach. W zagłębieniach oraz koleinach drogi były kałuże  oleju napędowego - zauważa Marszałek.

Działania 12 zastępów straży pożarnych oraz 54 strażaków trwały ponad dwie i pół godziny. Do usunięcia plamy zużyto ponad 1200 kg sorbentu.

Fot. PSP Nowy Sącz. 

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.