Nowy most już przejezdny. Wkrótce powstanie też chodnik

Nowy most już przejezdny. Wkrótce powstanie też chodnik

remonty dróg powiatowych na Sądecczyźnie

Na sądeckich drogach powiatowych praca wre. Kilka dni temu zakończono remont na trasie Tęgoborze – Chomranice, a wkrótce przy drodze powiatowej Tymowa – Łososina Dolna powstanie chodnik.

Kierowcy podróżujący drogą powiatową nr 1448K Tymowa – Łososina Dolna mogą już korzystać z nowej nawierzchni. Jak informowali kilka dni temu przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, remont odcinka o długości 3,72 km dobiega już końca.

Obecnie trwają tam prace przy budowie chodnika. 720-metrowy odcinek pochłonie w sumie 1 072 600,81 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, piesi będą mogli korzystać z nowego chodnika jeszcze w tym roku.

Bezpieczniej na drodze Tęgoborze – Chomranice

Niedawno zakończyły się prace na drodze powiatowej nr 1552K Tęgoborze – Chomranice. Dzięki zmianie geometrii drogi jest tam teraz bezpieczniej. Powstał nowy most z chodnikiem i barierami, a brzeg przepływającego tamtędy potoku został umocniony. Przebudowano też 215-metrowy odcinek drogi.

Dotychczasowy wąski przepust wymuszał bardzo ostry i niebezpieczny zakręt na drodze. Teraz jest znacznie lepiej – podkreślają urzędnicy z nowosądeckiego starostwa. Jak dodają, koszt inwestycji wyniósł 2 103 849 zł.

Warto przypomnieć, że wspomniana droga wraz z odcinkiem Nowy Sącz – Marcinkowice – Chomranice i drogą do Łososiny Dolnej stanowi objazd głównej trasy do Nowego Sącza. Poprawa bezpieczeństwa w tym miejscu była więc konieczna.

fot. Maria Olszowska


Czytaj też:

Utrudnienia na wjeździe do Nowego Sącza. Kierowcy stoją w korkach

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama