Teatralna jesień w Nowym Sączu zbliża się wielkimi krokami. Rusza sprzedaż biletów!

Teatralna jesień w Nowym Sączu zbliża się wielkimi krokami. Rusza sprzedaż biletów!

Tegoroczna jesień w Nowym Sączu obfitować będzie we wspaniałe spektakle w świetnej obsadzie aktorskiej. Od 1 do 16 października na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury znów będzie można zobaczyć sławy polskich scen. XXII Jesienny Festiwal Teatralny zapowiada się fantastycznie, a sprzedaż biletów rusza już 27 sierpnia! 

Doroczne święto teatru w Nowym Sączu już na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz miasta. Raz w roku jesienią na dwa tygodnie to właśnie tutaj śmietanka aktorska z teatrów w całej Polsce wystawia swoje najlepsze spektakle.

Katarzyna Skrzynecka, Mikołaj Roznerski, Paweł Małaszyński, Anna Dereszowska, Joanna Liszowska, Marta Wierzbicka, Katarzyna Zielińska, Rafał Królikowski, Grażyna Wolszczak, Mateusz Damięcki, Jan Wieczorkowski…  to tylko wybrani wspaniali aktorzy, którzy w tym roku odwiedzą Nowy Sącz.

W bogatym programie tegorocznej edycji festiwalu wystawione zostaną spektakle m.in: teatrów Kwadrat, Capitol, Kamienica, Komedia czy Gudejko z Warszawy.

Z aktorami będzie można również porozmawiać i spotkać się oko w oko podczas organizowanych w ramach festiwalu Rozmów Kameralnych. Gośćmi tegorocznych spotkań odbywających się bezpośrednio po spektaklach będą: Adam Ferenc, Dominika Ostałowska i Artur Pontek, Lucyne Malec i Ewa Wencel, Andrzej Nejman, Łukasz Nowicki, Katarzyna Skrzynecka, Justyna Sieńczyłło, Mikołaj Roznerski i Piotr Szwedes, Katarzyna Zielińska, Jowita Budnik, Janusz Chabior, Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus, Mateusz Damięcki oraz Sambor Czarnota. Bezpłatne wejściówki na rozmowy kameralne będzie można odbierać w sekretariacie MOK od 27 sierpnia br. Ilość miejsc jest ograniczona.

Jesienny Festiwal Teatralny posiada również swoją wersję dla najmłodszych w postaci Mini Festiwalu Teatralnego, który w tym roku odbywać się będzie po raz trzeci. „Brzydkie Kaczątko”,” Śpiącą Królewnę”, „Kto pocieszy pechowego nosorożca?” i „Kopciuszka” będzie można zobaczyć na deskach MOK od 18 do 21 października.

Wszystkie spektakle prezentowane będą w Sali Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu – Al. Wolności 23, a sprzedaż biletów w kasie MOK rozpocznie się od 27 sierpnia br. Szczegółowy program poniżej. Zapraszamy! 

fot: Jerzy Cebula, Andrzej Rams, Klaudia Kulak

Reklama