Teatr Odwrócony z *WARszawianką* w Nowym Sączu

Teatr Odwrócony z *WARszawianką* w Nowym Sączu

Już jutro Teatr Odwrócony z Krakowa zawita do Nowego Sącza. W obsadzie spektaklu będzie można zobaczyć sądeczankę Karolinę Fortunę oraz Wojciecha Trelę, odtwórcę głównej roli w głośnym dokumencie „Gurgacz”. Na scenie pojawi się także chór złożony z mieszkańców Nowego Sącza.

„WARszawianka” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Szymona Budzyka to inscenizacja o tematyce narodowo-wyzwoleńczej. Opowiada o wielkim pragnieniu wyzwolenia, o wszechogarniającej niemocy, ale także o płonącej w sercach nadziei na wolność, z której możemy dziś czerpać pełnymi garściami. Reżyser spektakl dedykuje kobietom, dzięki którym w okresie wojny dorastać mogły kolejne pokolenia, podczas gdy masowo ginęli mężczyźni.

Czas wymaga ode mnie udowodnienia sobie i otoczeniu, że można o Polsce, naszych narodowych tragediach mówić pięknie, prosto z dystansem, nie popadając w skrajności(…).Pragnę by ten spektakl napełniał ludzi powietrzem dystansu i zwracał ich uwagę na to, co ostatecznie najważniejsze, na człowieka – mówi reżyser

W spektaklu wystąpią w roli: MARII – Beata Śliwińska ANNY – Karolina Fortuna, CHŁOPICKIEGO – Andrzej Rozmus, SKRZYNECKIEGO – Wojciech Trela, STAREGO WIARUSA – Jerzy Trela, CHÓRU – Mieszkańcy Nowego Sącza.

Na spektakl zapraszamy już jutro – 12 grudnia o godz. 19.00 do MCK SOKÓŁ.

Wstęp na spektakl na podstawie BEZPŁATNYCH WEJŚCIÓWEK dostępnych w kasie MCK SOKÓŁ oraz on-line. 

Share on twitter
Share on facebook