Tatry ukazały się w Powroźniku… Te dwa miejsca dzieli w linii prostej około 70 kilometrów

Takich zdjęć z Powroźnika jeszcze nie było. Świetna widoczność i krystalicznie czyste powietrze ujawniły szczyty Tatr. Zdjęcia uchwycił fotograf  Maciej Zwierz. Zdaje się, że poza Ogrodami Sensorycznymi, szczytami Malnika i Wierchomli właśnie powstał nowy punkt widokowy do obserwowania tych majestatycznych gór…

Powroźnik położony między Muszyną, a Krynicą głównie kojarzy się z „międzyzdrojem południa”. Słynie przede wszystkim z najstarszej w południowych Karpatach Cerkwii pw. św. Jakuba Młoszego Apostoła (1600 r.). Jest to również zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który co roku odwiedzają dziesiątki tysięcy turystów. Miejscowość turystyczną to także węzeł komunikacyjny kilku szlaków rowerowych i górskich. Jednym z nich można dotrzeć np. do pomnika przyrody „Czarnej Młaki” blisko 900-letniego poosuwiskowego stawu  w głębi lasu – ewenementu w tej części Polski.

Arkadiusz Cycoń, fot. Maciek Zwierz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.