Takiej miłości nie było! Strażacki ślub dziennikarki DTS

Takiej miłości nie było! Strażacki ślub dziennikarki DTS

Ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz to, że Cię nie opuszczę aż do śmierci – wypowiadała przysięgę Kinga Nikiel, patrząc głęboko w oczy Mateuszowi. Tym samym zostając Panią Nikiel-Bielak. Ich drodze ku nowemu towarzyszył Marsz Mendelsona i przeszywające promienie słońca. 

Kinga to kobieta strażak, dusza artystyczna, a przede wszystkim, od ponad miesiąca – dziennikarka Dobrego Tygodnika Sądeckiego, wcześniej związana z Regionalną Telewizją Kablową. Mateusz to strażak realizujący się w branży budowlanej. Znają się od dziecka. Ona w podstawówce dołączyła do OSP Korzenna, Mateusz już wcześniej należał do druhów.

Przez długie lata zerkali na siebie ukradkiem, aż w końcu, jak to bywa w codzienności strażaków, wybuchł między nimi pożar i zakochali się w sobie. Od trzech lat są parą. Podczas przysięgi, którą składali w kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Korzennej nikt nie krył wzruszenia. Drobniutka brunetka i wysoki strażak wyglądali jak z obrazka. Tę chwilę zapamiętamy na długo.

Przed wyjściem z kościoła strażacy z OSP Korzenna, z komendantem na czele utworzyli szpaler (tunel), którym przeszli młodzi, trzymając się za ręce, ze szczęściem wypisanym na twarzach. Na jego końcu spadły na nich życzenia szczęścia, pomyślności i dostatku. Obsypani ryżem i pieniędzmi ruszyli na dalszą część celebrowania dnia ich miłości.

W  sukni koloru ecru Kinga wyglądała jak anioł, nic dziwnego, gdyż tę oto suknię uszyła jej mama, wkładając w to mnóstwo wysiłku i serca. Ogromne wrażenie robiły również biało – złote i sznurkowe dekoracje, zaprojektowane i wykonane własnoręcznie przez ciocię Pani Młodej- Anię Oracz, która od pół roku pracowała nad każdym detalem, by ten dzień był dla młodych bajkowym. Kinga,  jak na duszę artystyczną przystało, miała także niemały wkład w ,,ozdobienie” tego szczególnego  dnia.

Ach co to był za ślub, co to było za wesele. Pierwszy taniec rozpoczęty wolną melodią zamienił się w prawdziwe szaleństwo, ale więcej nie zdradzimy. Kto był, ten wie.

Młodej parze gratulujemy i życzymy szczęścia, miłości oraz wszystkiego, co piękne i dobre na wspólnej drodze!

Fot. NS

   

Reklama