Nowy Sącz: prezydent Ryszard Nowak wraca do pracy

Nowy Sącz: prezydent Ryszard Nowak wraca do pracy

Przedłużająca się tego lata nieobecność prezydenta Ryszarda Nowaka w sądeckim ratuszu wywołała lawinę spekulacji na temat jego stanu zdrowia. W ostatnich dniach nie brakuje osób, które przekonują, iż widziały dokumentację medyczną prezydenta Nowego Sącza, a w niej diagnozy, które brzmią jak wyrok.

Jedyne co mogę potwierdzić, to fakt, iż prezydent Nowak przebywa na zwolnieniu lekarskim. Na tym krótka lista złych informacji się kończy – przekazała nam sekretarz miasta Edyta Brongiel. – Owszem, w tym roku tak się niefortunnie złożyło, że zaraz po swoim urlopie wypoczynkowym w lipcu prezydent się rozchorował. Nie jest to jednak żadna z poważnych dolegliwości o jakich można ostatnio usłyszeć w różnych spekulacjach krążących po Nowym Sączu.

Na marginesie mogę tylko dodać, iż mam wrażenie, że wyobraźnia ludzka nie zna granic, przypisując prezydentowi miasta wszelkie najcięższe choroby. Jestem w stałym kontakcie z Ryszardem Nowakiem i kategorycznie chcę przeciąć domniemanie, jakoby cierpiał on na jakikolwiek nowotwór albo przeszedł ciężką interwencję chirurgiczną w jednej z warszawskich klinik. Nie wiązałabym również widocznej utraty wagi prezydenta Nowaka w ostatnich miesiącach z jakąkolwiek chorobą. To po prostu efekt zastosowanej diety. I tu chcę postawić kropkę. Choć prezydent miasta jest osobą publiczną, proszę o uszanowanie jego sfery prywatnej. Zdecydowaliśmy o tej wypowiedzi na temat stanu zdrowia prezydenta miasta wyłącznie dlatego, aby przeciąć mnożące się spekulacje, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Z mojej wiedzy wynika, że Ryszard Nowak początkiem września wraca do pracy  – dodaje Edyta Brongiel.

fot. Urząd Miasta Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook