Takiego autobusu nie ma żadne miasto. Dziecięce graffiti będzie jeździło po Nowym Sączu

Dziś Dzień Dziecka i na najmłodszych sądeczan czekało w mieście sporo atrakcji. Wśród nich nie mogło zabraknąć akcji organizowanej przez grupę „Z rozszczepem przez świat”. Radość, uśmiechy od ucha do ucha i moc wrażeń – tak można w skrócie opisać dzisiejszy Dzień Dziecka w Manufakturze. Przez te kilka godzin rodzice mogli odetchnąć, a dzieci – spędzić czas z rówieśnikami.  

– Dzisiaj z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy festyn integracyjny. Dzieci zdrowe bawią się z dziećmi na wózkach. Główną atrakcją było malowanie autobusu z naszym hasłem. Była też zabawa z klaunem, darmowe lody, sesja zdjęciowa, konkursy, loteria fantowa… Coraz więcej dzieci przybywa na nasze spotkania i z tego powodu jestem przeszczęśliwa – mówiła Kinga Wiewióra, założycielka grupy ,,Z rozszczepem przez świat”.

Jak dodaje, wystąpiła z prośbą do prezesa MPK o użyczenie autobusu, na którym dzieci mogłyby malować graffiti. Na nim, oprócz podpisów maluchów, znalazło się także hasło ,,Z rozszczepem przez świat”. Pojazd będzie jeździł po mieście, jako zwykły autobus kursowy, promując grupę.

https://www.facebook.com/DobryTygodnikSadecki/videos/1739123872791742/

To już kolejny festyn integracyjny, który cieszył się niemałym zainteresowaniem. W jednych z pierwszych brał udział słynny sportowiec Tomasz Kowal. Dzieci miały też okazję poznać Wacława Cieślika, który w świecie muzyki disco polo znany jest jako Kordian. Innym razem spróbowały swoich sił w sił w boksowaniu, pod okiem Roberta Ruchały. Była tez nauka gotowania, spotkanie ze strażakami i wiele innych atrakcji, a wszystko po to, by dać dzieciom na wózkach jak najwięcej radości.

Wszyscy zainteresowani pomocą w organizacji zajęć grupy ,,Z rozszczepem przez świat”, pokazaniem miejsc pracy czy przekazaniem gadżetów, proszeni są o kontakt z Kingą Wiewiórą pod nr. 531 200 910 lub przez stronę na Facebooku.

fot. KNB, NS

Tydzień pełen atrakcji dla grupy ,,Z rozszczepem przez świat”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.